Dystanse z tworzyw sztucznych

Akcesoria do techniki szalunkowej: dystanse z tworzyw sztucznych, dystanse do zbrojeń

Design obrázek kategorie
Haberkorn Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 238
44-348  Skrzyszów, Polska

tel.: +48 32 4597 901
fax: +48 32 4597 904
szalunki@haberkorn.pl
Akcesoria do szalunków » Dystanse z tworzyw sztucznych
Oddělovací linka
KATALOG ON-LINE

Prezenoowane podkładki dystansowe, dystanse do zbrojeń można również zobaczyć w katalogu Technika szalunkowa.

Oddělovací linka
DYSTANSE Z TWORZYW SZTUCZNYCH

Dystanser - KAS
Dystanser wciskany o podwyższonej wytrzymałości. Zalecany do stosowania przy zbrojeniu pionowym.
Dostępny dla otuliny betonu od 15 do 50 mm.

Dystans pionowy
Podkładka ze specjalną szczęką zaciskową. Nie traci statyczności i dobrze wiąże się z betonem.
Dostępny dla otuliny betonu od 15 do 50 mm.
Podkładka dystansowa z klipsem
Podkładka z klipsem o dużej stabilności. Idealna do ciężkich zastosowań.
Dostępna dla otuliny betonu od 20 do 30 mm.


 

Listwa perforowana
Oszczędza czas, tworzy podporę dla zbrojenia wielkopowierzchniowego oraz dystans dla dolnych drutów zbrojenia. Użycie gwarantuje pewne i silne połączenie z betonem bez utraty stabilności. Dzięki małej grubości użytego tworzywa, listwa jest niewidoczna na powierzchni betonu.
Dostępna dla otuliny betonu od 15 do 50 mm.
Listwa perforowana pełna
Oszczędza czas, tworzy podporę dla zbrojenia wielkopowierzchniowego oraz dystans dla dolnych drutów zbrojenia. Szczególnie przydatna, kiedy musimy oddzielić zbrojenie od miękkiego podłoża lub maty izolującej. Używa się do tego celu listwy z płaskimi bokami, które kładzie się na izolacji, dzięki dużej powierzchni styku, zostaje zachowana odległość od dolnego zbrojenia. Proste listwy o długości 2 metrów.
Dostępna dla otuliny betonu od 15 do 50 mm.
Dystans liniowy łączony
Dystanse gwarantujące łatwy przepływ betonu. Dzięki ostrym zakończeniom odznaczają się małym kontaktem z szalunkiem. Znajdujące się na górze dystansów ograniczniki uniemożliwiają przesunięcie się zbrojenia.
Łącząc dystanse można uzyskać następujące długości podkładek:
0,67 m; 1,34 m; 2,00 m; 2,39 m i 2,48 m
Dostępny dla otuliny betonu od 15 do 30 mm.
Dystans prostokątny
Prostokątny dystans pod dolne zbrojenie, ze względu na swój kształt nadaje się zwłaszcza do wykonywania wąskich elementów.
Dostępny dla otuliny betonu od 15 do 30 mm w wersji pojedynczej i podwójnej.
Dystans pierścieniowy
Oszczędzający czas pracy, lekki dystans. Dzięki jego konstrukcji, powstają tylko punktowe ślady po kontakcie dystansu z szalunkiem.
Jeden komplet zawiera 12 dystansów o średnicach od O 150 mm do O 400 mm.
Dostępny dla otuliny betonu od 15 do 30 mm.
Stabilizator mimośrodowy - EXZENTER
Wykonany z tworzywa odpornego na uderzenia. Stabilizator mocuje się za pomocą gwoździa, który wbijamy do deskowania, następnie tak obracamy całym krążkiem, aż do osiągnięcia pożądanej pozycji (gwóźdź jest wbity mimośrodowo), a następnie mocujemy go drugim gwoździem.
Stabilizator z gwoździem - ZENTER
Wykonany z tworzywa odpornego na uderzenia. Idealny do szalunków jednostronnych.
Stabilizator mocuje się za pomocą gwoździa o długości 60mm, który wbijamy do deskowania.
Dostępny również w wersji bez gwoździa.
Osłonka PCV na pręty zbrojeniowe
Nasadka z tworzywa sztucznego w kolorze czerwonym, chroni deskowania, działa antykorozyjnie. Zabezpiecza przed urazami na placu budowy.
Dostępna w trzech wersjach, dla prętów o średnicach 5-12 mm, 8-16 mm i 16-32 mm.
Płytki montażowe
Płytki montażowe o nośności 7 kN/cm2 są pomocne przy montażu prefabrykatów jako elementy dystansowe i podkładki. Wykonane z wysokowytrzymałego tworzywa sztucznego, nie korodują, nie wymagają dalszej obróbki. Nie nadają się na długotrwałe obciążenia. Bez szczelin.
Rura dystansowa
Rurka dystansowa z tworzywa sztucznego - gładka, służy do wstawiania oraz utrzymania stałej odległości pomiędzy ściankami szalunkowymi. Wykonana z materiału odpornego na warunki i uderzenia oraz odpryski. Może być łatwo przycięta na każdej budowie, za pomocą narzędzi, do potrzebnej długości. Aby zapewnić lepszy styk z betonem, wszystkie rury są dostarczane z radełkowaną powierzchnią.
Rura dystansowa z dwoma korkami OKTAGON
Rura typu OKTAGON jest wykonana z HDPE (bez pcv, stabilna, odporna na kwasy), sprzedawana jako całość. Podobnie jak inne rury dystansowe służy do utrzymania stabilnej odległości pomiędzy ściankami szalunkowymi w czasie twardnięcia betonu.
Otwór wewnętrzny ma średnicę O 22 mm, rura szalunkowa O 48 mm. Dzięki kołnierzom o średnicy O 60 mm oddalonym o 40 mm od początku rury możliwe jest osiągnięcie wysokiej odporności oraz zapewnienie możliwie pewnego zamocowania z betonem.
Certyfikat - Szczelność według normy B 3303
• Ochrona przeciwpożarowa (F120)
• Ochrona przeciwdźwiękowa
Stożek OKTAGON
Stożek służący do samodzielnego montażu rury dystansowej. Po przycięciu rury o średnicy O 22/26 mm na długość o 8 cm krótszą niż grubość ściany i wciśnięciu stożka OKTAGON, można montować rury dystansowe dowolnej długości.
Korek OKTAGON
Korek do zaślepiania otworu zapewnia płaską powierzchnię w otworze po stożku typu OKTAGON. Wystarczy uderzyć, nie kleić. Dzięki sporej długości, zapewnia proste i szybkie zamocowanie.
Stożek z uszczelką
Z wklejoną uszczelką EPDM 6 mm.
Stożek
Stożek wykonany z tworzywa sztucznego o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia, do przenoszenia dużych sił w deskowaniu. Długość stożka 10 mm.
Korek
Stożkowy korek do zaślepiania otworów w rurach dystansowych lub rurach typu OKTAGON, po wyjęciu stożków.
Korek uszczelniający
Uszczelnia rurki dystansowe z tworzywa sztucznego wewnątrz, chroniąc przed ciśnieniem wody i tamuje przenoszenie drgań na element mocujący.
   

 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn Sp. z o.o.    |     Mapa strony  Ikona Sitemap     |     Wiadomości RSS  Ikona RSS    |    Newsletter  Ikona News    |    iZam  Ikona eshop    |    Google+  Google+    |    Facebook  Facebook    |    Rzetelna firma