Ochrona głowy

Kompletna ochrona głowy- kaski, okulary, nauszniki, osłony, wkładki przeciwhałasowe, ochronne aparaty oddechowe, kaptury ewakuacyjne, maski i półmaski

Design obrázek kategorie
Haberkorn Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 238
44-348  Skrzyszów, Polska

tel.: +48 32 4597 902
fax: +48 32 4597 904
bhp@haberkorn.pl
BHP » Ochrona głowy
Oddělovací linka
OCHRONA GŁOWY

Głowa jest najdelikatniejszą częścią ludzkiego ciała, dlatego nasze produkty charakteryzują się kombinacją cech zapewniających najlepszy z możliwych stopień jej ochrony, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu użytkowania.

Produkty z zakresu ochrony głowy można podzielić na te, które chronią samą głowę, produkty z zakresu ochrony twarzy i wzroku, ochrony słuchu i ochrony dróg oddechowych.

Najbardziej efektywną ochronę głowy przed urazami zapewniają kaski ochronne. Ich funkcja ochronna wynika z zastosowanych materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Kaski zapewniają ochronę czaszki przed zagrożeniami występującymi podczas pracy, w szczególności przed urazami mechanicznymi. Niektóre produkty posiadają dodatkowe funkcje chroniące przed porażeniem prądem elektrycznym, wysokimi temperaturami, promieniowaniem, itp.

W celu zapewnienia efektywnej ochrony wzroku i twarzy najczęściej stosowane są okulary ochronne i osłony twarzy. Za wyborem samych okularów ochronnych w miejscu pracy przemawia brak zagrożeń dla pozostałych części twarzy. W pozostałych przypadkach należy stosować osłony twarzy, które oprócz oczu chronią także pozostałe jej części. W celu zapewnienia ochrony przed szkodliwymi gazami, oparami i cząsteczkami należy zastosować odpowiednią ochronę dróg oddechowych.

Artykuły z zakresu ochrony słuchu chronią uszy przed negatywnymi skutkami hałasu. Wykorzystanie tego typu produktów wymagane jest tam, gdzie niemożliwe jest obniżenie hałasu do bezpiecznego poziomu za pomocą rozwiązań technicznych. Zastosowanie produktów z zakresu ochrony słuchu staje się konieczne gdy poziom hałasu przekracza 85dB. Nie stosowanie się do tych zaleceń może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem słuchu. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów z zakresu ochrony słuchu. Przy wyborze odpowiedniego z nich należy kierować się zapisami normy EN 458. Konieczne jest wzięcie pod uwagę wymagań dotyczących redukcji hałasu, komfortu użycia produktów, akceptacji przez pracowników, środowiska pracy, problemów zdrowotnych, jak również kompatybilności z innymi środkami ochrony głowy.

 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn Sp. z o.o.    |     Mapa strony  Ikona Sitemap     |     Wiadomości RSS  Ikona RSS    |    Newsletter  Ikona News    |    iZam  Ikona eshop    |    Google+  Google+    |    Facebook  Facebook    |    Rzetelna firma