Osprzęt dodatkowy napędów zębatych

Osprzęt dodatkowy napędów zębatych

Design obrázek kategorie
Haberkorn Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 238
44-348  Skrzyszów, Polska

tel.: +48 32 4597 831
fax: +48 32 4597 834
czesci.maszyn@haberkorn.pl
Części maszyn » Napędy pasami zębatymi » Osprzęt dodatkowy napędów zębatych
Oddělovací linka
OSPRZĘT DODATKOWY

Właściwa instalacja i utrzymanie są nie tylko istotne dla prawidłowego działania napędu, ale także wpływają na jego niezawodność i trwałość.

Tuleje stożkowe TaperLock są to stożkowe tuleje używane do mocowania kół zębatych na wale. Do mocowania używane jest pióro jednak jest także możliwość mocowania bez pióra. Tuleje te są wykonane z żeliwa.

Tuleje BK są to tuleje które zostały opracowane do połączęnia koła z cylindryczną dziurą w wale. Jest to połączenie zaciskowe bez użycia pióra. Tuleje BK są produkowane jako samocentrujące i niesamocętrujące. Można je wykorzystać do wałów Ø 6 – 400mm. Wymagania dziury w centrum koła wahają się Ø 25 – 495mm.

Tuleje HALDER są idelanym rozwiązaniem jeżeli chodzi o połączenia zaciskowe między kołem a wałem. Montaż przy użyciu tych tulei nie wymaga tak dokładnego przygotowania koła i wału jak w przypadku połączenia na pióro-wpust. Łączenia są niewielkie i nadają sie do wałów Ø 5 – 35mm. Wymagania dziury w centrum koła wahają się Ø 12 – 55mm.

Płytki montażowe służa do montażu pasów zwłaszcza, przy napędach liniowych i systemach pozycjonowania. Wytwarza sie je z aluminium lub stali, dla wszystkich profili pasów zębatych.

Napinacze są jednym z rozwiązań jak zapewnic odpowiedni naciąg pasa. Korzystanie z napinaczy znacznie redukuje drgania w napędzie. Napinacz składa się z korpusu oraz płaskiego wałeczka. Wyrabiane są przez szwajcarską firmę RESATEC AG. Wszystkie napinacze są całkowicie bezobsługowe.

Prawidłowy montaż pasa do transportu elementów. LASER AT-1 jest urządzeniem, które wykorzystuje promień lasera do ułatwienia montażu kół w wyznaczonej tolerancji do poziomu. Prawidłowe napięcie pasa może być sprawdzone za pomocą mechanicznych przyrządów pomiarowych. Dokładniejszym i wygodniejszym sposobem sprawdzenia napięcia pasa jest użycie miernika akustycznego SONIC.

Oddělovací linka
BIBLIOTEKI CAD
Oddělovací linka

© copyright Haberkorn Sp. z o.o.    |     Mapa strony  Ikona Sitemap     |     Wiadomości RSS  Ikona RSS    |    Newsletter  Ikona News    |    iZam  Ikona eshop    |    Google+  Google+    |    Facebook  Facebook    |    Rzetelna firma