Bariery bezpieczeństwa

Szukasz prostego sposobu na ochronę pracowników w magazynach i halach produkcyjnych lub potrzebujesz zwiększyć bezpieczeństwo na ciągach komunikacyjnych? Nasze barierki ochronne to idealne rozwiązanie.

Barierki ochronne szwedzkiej firmy Axelent są wykonane z solidnego tworzywa sztucznego w typowych kolorach ostrzegawczych - żółto-czarnym. Zalecamy instalowanie ich głównie tam, gdzie sprzęt służący do przeładunku może kolidować z pracownikami lub wyposażeniem hali. Dzięki trwałości zastosowanych materiałów, wysokiej absorpcji oraz pamięci kształtu, nasze barierki ochronne są również idealne z punktu widzenia oszczędności kosztów. W porównaniu do barier stalowych minimalizują uszkodzenia spowodowane kolizjami z np. wózkami widłowymi. Barierki ochronne mogą być stosowane w różnych miejscach w Twoim zakładzie.


Barierki ochronne X-Protect - wideo

Przedstawienie produktu

Słupki antykolizyjne

Słupek posiada zewnętrzną powłokę z tworzywa sztucznego, przez którą podczas uderzenia energia jest przekazywana do stalowego rdzenia o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Stożkowe ułożenie wewnętrznego stalowego pręta zmniejsza napięcie kotew, a tym samym nie prowadzi do uszkodzeń w podłodze.Słupek antykolizyjny

Po zderzeniu powierzchnia barier ochronnych powraca do swojego pierwotnego kształtu. Kolizja nie uszkodzi pojazdów, czy urządzeń, ani samego słupka. Idealnie nadają się do ochrony zdrowia ludzi, konstrukcji, regałów, linii produkcyjnych oraz samego sprzętu służącego do przeładunku.

Słupki antykolizyjne

Bariery ochronne

Bariery antykolizyjne służą do jasnego wyznaczenia przestrzeni przeładunkowej.

Dzięki kontrastowej kolorystyce rzucają się w oczy, co pozwala na płynne poruszanie się po przestrzeni np. operatorom wózków widłowych.

Jednolity kolor na całej grubości materiału powoduje, iż po zarysowaniu nie ma konieczności malowania zarysowań.

Elastyczne bariery ochronne

Elastyczne bariery ochronne

Bariery ochraniające pieszych

Modularny system barier absorbuje uderzenia, chroniąc w ten sposób pracowników i sprzęt.

Opcjonalnie jest także możliwość połączenia z barierami ochronnymi w dolnej części, co znacznie zwiększy ochronę przed widłami wózków paletowych i transportowanym materiałem.

Idealne do oddzielania pieszych od ciągów komunikacyjnych, można ich używać wszędzie tam, gdzie pies, pojazdy, wózki widłowe i inne maszyny poruszają się w tym samym czasie. Dzięki barierom można jasno zdefiniować przestrzeń.

Bariery ochraniające pieszych

Bariery ochraniające pieszych

Osłony kolumn

Szybki i łatwy montaż za pomocą pasków, nie wymagają specjalnych umiejętności ani narzędzi.Osłony kolumn

Odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich rozmiarów kolumn i słupów o przekroju do 375 x 375 mm. Ochrona dla większych przekrojów na zamówienie.

Osłony kolumn

Filmy

Słupki antykolizyjne Barierki bezpieczeństwa dla pieszych Bezpieczeństwo pieszych dzięki barierom ochronnym
Bariery antykolizyjne dla komunikacji Podwójne bariery przeciwuderzeniowe do komunikacji Crash test - bariery zderzeniowe

Patrycja Stebel

Konsultant techniczny

Patrycja Stebel

Konsultant techniczny