NOWOŚĆ: Sworznie nośne gwintowane

Elementy nośne gwintowane: szybki montaż bez wkręcania!

Wyjątkowa siła nośna przy maksymalnym bezpieczeństwie i minimalnym wysiłku.

Sworznie nośne zaprojektowane przez Erwin Halder KG to niezawodne narzędzie do podnoszenia pojedynczych ładunków - nie tylko ze względu na ich niezrównaną łatwość użycia.
Teraz, producent poszerzył swoją ofertę o gwintowane sworznie nośne. Są one tak samo szybkie i łatwe w montażu, jak sworznie sworznie nośne kulkowe, przenoszą ciężkie elementy bezpiecznie i niezawodnie a dodatkowo zostały opracowane specjalnie do zastosowania w istniejących otworach gwintowanych.

Sworznie nośne są stosowane wszędzie tam, gdzie użytkownicy muszą mocować przeciwwagi, transportować elementy, często zmieniać elementy mocujące lub obrabiane przedmioty. Oczekiwanymi atrybutami wysokojakościowych elementów nośnych jest nie tylko zapewnienie dużej siły nośnej i maksymalnego bezpieczeństwa ale również łatwej instalacji. Łatwa instalacja minimalizuje wysiłek, zmniejsza obciążenie pracą i skraca nieproduktywny czas podczas produkcji. Jeśli element, który ma być przenoszony ma już otwór gwintowany, nowe gwintowane sworznie nośne firmy Erwin Halder KG stanowią idealne rozwiązanie do szybkiej i łatwej zmiany ładunków.


„Elementy nośne, takie jak śruby oczkowe, muszą być wkręcone w element i ponownie usunięte. Zajmuje to cenny czas, który można byłoby wykorzystać bardziej efektywnie. Inne rozwiązania wymagają zastosowania osobnych otworów mocujących - co nie zawsze jest możliwe w każdej aplikacji. Natomiast nasze gwintowane sworznie nośne do podnoszenia wykorzystują już istniejące gwinty, co znacznie usprawnia pracę”, wyjaśnia Bernd Janner, Dyrektor Sprzedaży w Erwin Halder KG.

Jak to działa? W dolnej, bardzo wytrzymałej części sworznia umieszczone są nagwintowane segmenty dopasowane do odpowiednich rozmiarów gwintów. Podczas instalacji użytkownik jednym naciśnięciem zwalnia kołek zintegrowany pod ruchomą klamrą z aluminiowym przyciskiem. Następnie wsuwa go w istniejący gwintowany otwór. Po zwolnieniu przycisku segmenty gwintowane wchodzą w gwint przenoszonego elementu, zabezpieczając element nośny. Wystarczy ponownie nacisnąć przycisk aby zwolnić segmenty. Klamra wyposażona jest w zabezpieczenie ograniczające dostęp do przycisku, uniemożliwiające użytkownikowi przypadkowe naciśnięcie przycisku i zwolnienie gwintowanego kołka podnoszącego.

Sworznie nośne gwintowane posiadają ekstremalną siłę nośną. W zależności od kierunku działających sił maksymalny udźwig może wynosić do 840 kg. Wyjątkowa odporność na zrywanie została potwierdzona przez certyfikat TÜV i jest zgodna z CE.
Sworznie nośne gwintowane dostępne są w dwóch opcjach materiałowych: ze stali poddanej obróbce cieplnej i fosforanowanej lub z hartowanej stali nierdzewnej (1.4542). Obie wersje są chronione przed korozją i odporne na temperaturę do 250°C. Ponadto sworznie wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na warunki atmosferyczne dlatego doskonale nadają się do zastosowań zewnętrznych. Erwin Halder KG na stanie posiada elementy nośne w rozmiarach gwintów M10, M12 i M16.
Sworzeń gwintowany


Zobacz w katalogu


Zaktualizowany: 20. 4. 2020