Impact protection

Szukasz systemu gwarantującego bezpieczeństwo osób pracujących w zakładach produkcyjnych, czy też przestrzeni magazynowej? Oferowane przez nas barierki i słupki ochronne to łatwe rozwiązanie…
Solidne plastikowe bariery ochronne szwedzkiej firmy Axelent, w typowo ostrzegawczym, żółto-czarnym kolorze.

Zaleca się ich instalowanie także w celu zabezpieczania urządzeń technicznych i maszyn produkcyjnych oraz zabezpieczenia i wyodrębnienia ciągów jezdnych, czy wewnętrznych ścieżek komunikacyjnych. Ochraniają także stanowiska montażowe, instalacje, słupy budynków itp.

Ponadto znajdują zastosowanie w magazynach, chroniąc przed uszkodzeniami elementy konstrukcyjne magazynu, czy też ogrodzenia magazynowe. Świetnie uzupełniają również oferowany przez nas system wygrodzeń bezpieczeństwa.


Bariery ochronne – film instruktażowy

Pachołek FlexCore

Pachołek montowany na powierzchni, pochłaniający uderzenia.
Słupek pochłaniający uderzenia

Słupek posiada zewnętrzną plastikową osłonę. Wewnątrz kolumny znajduje się pierścień naciskowy, który przenosi energię do stalowego rdzenia o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Poliuretanowy tłumik zmniejsza naprężenie odbierane przez kotwy, chroniąc betonową posadzkę. Po uderzeniu powierzchnia barier ochronnych powróci do swojego pierwotnego kształtu. Uderzenie nie spowoduje uszkodzenia sprzętu transportowego, ani samej bariery. Idealnie nadają się jako ochrona konstrukcji (betonowych i stalowych), regałów magazynowych, linii produkcyjnych oraz samego sprzętu przeładunkowego.

Pachołki pochłaniające uderzenia

 

Słupek odbijający

Słupek posiada zewnętrzną obrotową osłonę z polietylenu (HDPE) z nylonowymi łożyskami.
Rdzeń z żeliwa sferoidalnego i gumy absorbuje bezpośrednie uderzenia i zapobiega uszkodzeniom zarówno podłogi, jak i sprzętu.
Słupek odbijający

Służy przede wszystkim do ochrony urządzeń podczas przejeżdżania wokół narożników w obszarach o dużym natężeniu ruchu, zapobiegając uszkodzeniom.
Zaprojektowany do szybkiego montażu, nie wymaga konserwacji, zabezpiecza obiekt.

Słupki odbijające

Słupek bramkowy

Zabezpieczenie ościeżnicy drzwiowej.

Oprócz obrotowych słupków przeciwuderzeniowych w dolnej części, posiadają zdejmowane nadproże z regulacją wysokości i szerokości. Dzięki temu gabaryty bramy można dostosować do własnych wymagań.
Słupek bramkowy

Nadają się do ochrony wejść, wyjść, bram i ramp załadunkowych. Dzięki tym barierom można zaoszczędzić na kosztach naprawy uszkodzeń, które pojawiają się podczas korzystania z klasycznych metalowych barier.

Słupki bramkowe

Filmy

Barierki ochronne dla pieszych Bariery zabezpieczające Osłona kolumn

System barier dla pieszych

Modułowy system barier amortyzuje wstrząsy, chroniąc w ten sposób pracowników i sprzęt.

Opcjonalnie dostępny również w połączeniu z barierkami ochronnymi na posadzce, które zwiększają ochronę przed niskimi widłami wózków paletowych i transportowanym materiałem.

System barier dla pieszychSystem barier dla pieszychBariera dla pieszych zintegrowana z systemem barier zabezpieczających gwarantuje dodatkowy poziom ochrony. Idealne do oddzielania pieszych od strefy ruchu, można je stosować wszędzie tam, gdzie w tym samym czasie poruszają się piesi i pojazdy, wózki widłowe czy inne maszyny.

System barier dla pieszych

Balustradowa bariera bezpieczeństwa

Łatwy w instalacji, elastyczny system balustradowy ze słupkami absorbującymi uderzenia.

Modułowa konstrukcja z ukrytymi elementami metalowymi.

Bariera na poziomie gruntu zapewnia całkowitą ochronę.
Balustradowa bariera bezpieczeństwa

Odcień koloru jest taki sam na całej grubości materiału, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego malowania przetarć. Dodatkowo podłużne żebrowanie dobrze maskuje otarcia.

Balustradowe bariery bezpieczeństwa

Osłona regałów i kolumn

Zabezpieczenie przed uderzeniem dla regałów, mocowane na taśmę.

Ochrona przed uderzeniami kolumn, słupów i regałów. Szybki i łatwy montaż za pomocą haczyków i pasków, bez specjalnych umiejętności czy narzędzi.

Odpowiednie rozwiązanie zabezpieczające dla wszystkich rozmiarów słupów do 300x300 mm. Większe rozmiary są dostępne na zamówienie.
Osłona regałówOsłona kolumn

Osłona regałów i kolumn