Elektryczne systemy podnoszenia

Systemy z jednostkami elektrycznymi sprawdzą się doskonale w aplikacjach wymagających kompaktowej budowy. Są one szczególnie odpowiednie tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na montaż pompy, ponieważ w elektrycznych układach jej nie ma. Podnoszenie w jednostkach elektrycznych jest zapewnione przez śrubę trapezową, napędzaną przez wbudowany silnik elektryczny. System ten nie wymaga minimalnej siły powrotnej (jak ma to miejsce w przypadku układu hydraulicznego) dlatego nadaje się do budowy stołów, w których obciążenie nie może być zagwarantowane.Jak to zrobić?

Elektryczny system podnoszenia pozwala na zmianę systemów SL i SM w prosty i szybki sposób. Maksymalne obciążenie wynosi 1000 kg, a maksymalna wysokość wysunięcia to 400mm z prędkością 12 mm/s.

Baza ramy SL składa się z 2 podnoszących kolumn, poprzeczki oraz 2 nóżek stołu. Element poprzeczny łatwo mocuje się w rowkach kolumn podnoszących i jest przymocowany kluczem imbusowym. Obie kolumny podnoszące połączone są do sterownika za pomocą wtyczek i są gotowe do pracy od razu. Wszystkie śruby konieczne do zamontowania blatu stołu są zawarte w zestawie. Rama jest dostarczana niezłożona.

Alternatywa elektryczna

Wizją producenta jest to, że każda jednostka hydrauliczna ma swoją alternatywę w wersji elektrycznej. Warianty liniowych jednostek LA i LG zostaną dodane wkrótce. Dzięki tym urządzeniom można uzyskać ergonomię dzięki łatwemu montażowi w istniejącym miejscu pracy. Cztery jednostki mogą być synchronizowane z jednym sterownikiem.

Ma to na celu powiększenie grupy jednostek elektrycznych do czterech typów: LS, SM, SLA i SLG