Historia firmy

Powstanie firmy w 2005 roku

Nasza firma powstała w 2005 roku pod nazwą Ulmer Sp. z o.o. a jej biuro znajdowało się w kilku wynajętych pomieszczeniach w Wodzisławiu Śląskim. Profilem działalności była głównie sprzedaż części do maszyn, niedługo później powstał dział sprzedaży konstrukcji z profili aluminiowych. Od początku działalności korzystaliśmy z ponad stuletniego doświadczenia austriackiego holdingu Haberkorn, co przełożyło się na szybki rozwój kadry pracowniczej, a naszym klientom gwarantowało coraz lepszą obsługę i fachowe wparcie techniczne. Nawiązanie współpracy z wieloma solidnymi dostawcami w Polsce oraz dostęp do magazynu czeskiego oddziału firmy sprawiły, że mogliśmy szybko reagować na potrzeby naszych klientów i realizować zamówienia w krótkim terminie. Klienci szybko docenili nasze możliwości i potencjał. Dynamiczny rozwój firmy oraz odkrywanie nowych możliwości sprzedaży w różnych branżach przemysłu na terenie całej Polski umacniało naszą pozycję oraz wpłynęło na podjęcie decyzji o budowie polskiego oddziału Haberkorn.

Nowa siedziba w 2010 roku

We wrześniu 2010 roku przenieśliśmy się do nowej siedziby firmy w Skrzyszowie – budynku z dużym zapleczem magazynowym działu części maszyn oraz profesjonalnie zaprojektowanym i odpowiednio wyposażonym działem produkcyjnym budowy maszyn. Wzrosły nie tylko nasze możliwości magazynowe i produkcyjne, mogliśmy w tym czasie również uzupełnić kadrę pracowników i jeszcze bardziej rozbudować sieć przedstawicieli handlowych.

W 2010 roku utworzyliśmy również kolejny dział sprzedaży – dział techniki szalunkowej. Przynależność do międzynarodowego holdingu Haberkorn umożliwiła nam współpracę z jednym z największych producentów akcesoriów do szalunków w Europie oraz wyłączność sprzedaży wysokiej jakości rur szalunkowych Monotub na polskim rynku. Już w 2010r. powstał oddział techniki szalunkowej w Warszawie, który skupiał się głównie na sprzedaży rur szalunkowych. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku budowlanego, kilka lat później asortyment techniki szalunkowej był dostępny w kilku naszych magazynach w Polsce – Skrzyszów, Warszawa, Wrocław, Poznań. Doskonałe możliwości szybkiego realizowania zamówień, fachowe doradztwo przedstawicieli handlowych i atrakcyjne ceny wpłynęły na prężny rozwój działu techniki szalunkowej. Pomimo to, w 2017 roku, z przyczyn strategicznych i organizacyjnych holdingu Haberkorn, podjęto decyzję o likwidacji działów budowlanych m.in. również w Polsce. Obecnie firma Haberkorn Sp.z o.o. zatrudnia około 40 pracowników, posiada w ofercie około 30000 pozycji magazynowych, a liczba naszych zadowolonych klientów ciągle rośnie. Skupiamy się na usprawnianiu procesów wewnętrznych, doskonaleniu kwalifikacji naszych pracowników i negocjowaniu warunków współpracy z dostawcami w zakresie dwóch działów sprzedaży – części maszyn i budowy maszyn.