Łożyska

Jesteś zadowolony z naszych usług i chcesz rozszerzyć współpracę z nami o inne produkty? W takim razie specjalnie dla Ciebie włączyliśmy do oferty łożyska. W zakresie łożysk tocznych i opraw łożyskowych jesteśmy autoryzowanym partnerem japońsko-francuskiego producenta NTN Corporation, dostarczającego produkty najwyższej jakości. Jeśli potrzebujesz łożysk innych marek, np. domów FK lub łożysk FAG, chętnie je dla Ciebie dostarczymy. Jeśli potrzebujesz oczek uchylnych, zaopatrzymy Cię w produkty niemieckiego producenta FLURO. A wszystko to nie tylko w standardzie, ale także w wersjach specjalnych.Nowa broszura NTN i Haberkorn

NTN Corporation jest silnym graczem we wszystkich sektorach przemysłu, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym i lotniczym. Oprócz szerokiego portfolio produktów firma kładzie także duży nacisk na innowacyjność, jakość finalnego produktu i odpowiedzialność wobec środowiska.

Więcej o współpracy i pełnej ofercie produktowej NTN Corporation znajdziesz w nowej ulotce:

Zespoły łożyskowe

Szeroka gama produktów (ponad 40 000 kombinacji)
Jest to połączenie uszczelnionego łożyska tocznego umieszczonego w obudowie łożyska.

 • pionowe, kołnierzowe itp.
 • dla średnicy wału od 12 do 140 mm
 • łatwy montaż/demontaż, solidna konstrukcja
 • możliwość przenoszenia obciążeń osiowych i promieniowych
 • skuteczna ochrona przed korozją poprzez pasywację chemiczną (korpusy z żeliwa szarego)
 • materiał: żeliwo szare z grafitem lamelowym, blacha stalowa, stal nierdzewna i tworzywo termoplastyczne
 • system uszczelnienia: uszczelka jednokrawędziowa, uszczelka trójkrawędziowa (L3), uszczelka wielokrotna (L4), uszczelka bezdotykowa
 • w korpusach można montować różne łożyska zaciskowe do zastosowań w wysokich i niskich temperaturach
 • smar standardowy, do wysokich i niskich temperatur (T20, T04), smar spożywczy, smar zapewniający płynną pracę łożyska, smar stały
  wstępnie nasmarowane i uszczelnione

Łożyska toczne i zespoły łożyskowe

Poszerzamy aktualne portfolio produktowe zespołów łożyskowych z łożyskami tocznymi czołowego producenta NTN Corporation, będącego trzecim co do wielkości koncernem łożyskowym na świecie.

Marka NTN Corporation oferuje wysokiej jakości produkty techniczne i jest liderem w rozwoju, projektowaniu i produkcji asortymentu łożysk. Jest także bardzo silnym graczem we wszystkich branżach. Znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Baza danych CAD zawierająca modele łożysk 3D

Ułatw sobie pracę dzięki naszej szerokiej bazie danych modeli łożysk 3D.

Elektroniczny katalog elementów dostępny jest do pobrania na portalu Traceparts i ma przede wszystkim na celu ułatwienie pracy inżynierom, projektantom i planistom.

Biblioteka CAD (serwer TraceParts):

Darmowe katalogi

Wszystkie katalogi, broszury oraz ulotki w wersji drukowanej wysyłamy bezpłatnie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani materiałami drukowanymi prosimy o kontakt.