Ogrodzenie maszyn

Zabezpieczanie maszyn i urządzeń produkcyjnych z punktu widzenia bezpieczeństwa operatorów to obecnie jedno z kluczowych zadań każdej firmy. Bezpieczeństwo wokół maszyn i urządzeń jest precyzyjnie regulowane różnymi dyrektywami i normami. Można powiedzieć, że jest to zestaw środków zapobiegających kontaktowi maszyny podczas jej pracy z operatorem.

W naszej ofercie posiadamy kompleksową gamę produktów, które z pewnością spełnią wszystkie możliwe wymogi związane z zabezpieczaniem maszyn.

Zależy nam, aby oprócz bezpieczeństwa nasze produkty działały możliwie najsprawniej. W wygrodzeniach zastosowano wiele inteligentnych rozwiązań ułatwiających pracę wewnątrz i wokół maszyn.X-Guard

X-Guard® to seria stalowych ogrodzeń ochronnych. Oferowane przez nas wygrodzenia maszyn są konstruowane bazując na standardowym projekcie paneli, słupków, akcesoriów i kolorów. W razie potrzeby klient może dowolnie rozbudowywać wygrodzenie, czy też przeprowadzać zmiany. Głównym celem jest uzyskanie optymalnej ochrony z naciskiem na bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dzięki szerokiej gamie standaryzowanych komponentów i akcesoriów system wygrodzeń maszyn Axelent X-Guard® jest idealnym rozwiązaniem, które spełnia wymagania dotyczące osłon stałych, wynikające z dyrektywy maszynowej 2006/42 / WE.

Instalacja systemu ogrodzeń maszyn AXELENT X-GUARD

Contour

X-Guard® Contour to zaokrąglona wersja panelu ogrodzeniowego. Dzięki temu kształtowi można uzyskać nie tylko atrakcyjny wygląd i oszczędność miejsca, ale także zagwarantować lepszą widoczność i zmniejszyć ryzyko kolizji z ogrodzeniem. Panele ogrodzeniowe X-Guard® Contour są dostępne w trzech wysokościach: 1300, 1900 i 2200 mm, i pod dwoma różnymi kątami 45° i 90°. Standardowe kolory paneli to RAL9011 (czarny), natomiast pozostałe kolory są dostępne na zamówienie - patrz próbnik RAL.

Korytka kablowe

X-Tray to szeroki wachlarz inteligentnie zaprojektowanych korytek kablowych, które są kompatybilne z systemem wygrodzeń maszyn X-Guard®. Wszystkie korytka kablowe do systemu X-Guard są cynkowane na czarno, przez co wyglądają stylowo i są dobrze dopasowane do całości. Produkt jest wytrzymały, montuje się go szybko i prosto, a do jego montażu, podobnie jak w przypadku wygrodzeń maszyn X-Guard®, potrzeba jedynie kilku narzędzi i złączek.

Quick On

Axelent Quick On to dodatek, który sprawia, że miejsca pracy wyposażone w ogrodzenia ochronne stają się uporządkowane. Dzięki naszym akcesoriom będziesz mieć wszystko na właściwym miejscu. Poszczególne elementy są łatwo montowane na wygrodzeniach z paneli siatkowych. Tablice na narzędzia, tablice informacyjne czy uchwyty na różne przyrządy - te akcesoria zapewnią wygodne przechowywanie i pomogą utrzymać porządek w miejscu pracy.

Baza danych CAD

Zapraszamy do korzystania z bazy danych modeli CAD w podstawowych formatach 2D i 3D. Baza danych zawiera rysunki i dane techniczne części wygrodzeń maszyn i elementów znormalizowanych, które są w naszej ofercie. Obszerna biblioteka CAD to idealne narzędzie do planowania.

Baza danych zawiera ponad 7500 unikalnych części. Wszystkie parametry i materiały są takie same jak te, które oferujemy.

Przykładowe realizacje


Ogrodzenia ochronne maszyn Axelent  Ogrodzenia ochronne maszyn Axelent  Ogrodzenia ochronne maszyn Axelent  Ogrodzenia ochronne maszyn Axelent