Oprawy i zespoły łożyskowe

W zakresie zespołów łożyskowych i opraw jesteśmy autoryzowanym partnerem japońsko-francuskiego producenta NTN Corporation, który jest liderem w dziedzinie rozwoju, konstrukcji i produkcji łożysk i zespołów łożyskowych. Są to produkty najwyższej jakości. Możemy zapewnić Ci wszystko z tej oferty. Niezależnie od tego, czy chodzi o kompletne zespoły, oprawy, czy też ich poszczególne części: korpusy wykonane z żeliwa, stali nierdzewnej lub blachy, czy też pojedyncze łożyska do obudów łożysk. Pomożemy projektantom wybrać odpowiednie rozwiązanie w oparciu o modele 3D.


Zespoły łożyskowe SNR

Od ponad 35 lat firma SNR jest jednym z wiodących na świecie producentów zespołów łożysk kulkowych i dzięki temu posiada szerokie doświadczenie w różnych zastosowaniach maszyn i urządzeń. Oprócz szerokiej gamy standardowych serii konwencjonalnych, SNR opracowuje szereg specjalnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

Rozwiązanie klienta oznacza na przykład inną obróbkę powierzchni, specjalne malowanie, cynkowanie lub niklowanie, systemy mocowania lub uszczelniania pierścieni wewnętrznych łożysk, niestandardowe wymiary lub konstrukcję całej oprawy odbiegającą od zwykłych produktów katalogowych.

Obudowy łożysk wykonane są z żeliwa szarego lub blachy stalowej. Powierzchnia opraw z żeliwa szarego jest zabezpieczona przed korozją poprzez pasywację i malowanie. Domy ze stali tłoczonej są ocynkowane. Łożyska wewnętrzne SNR składają się z kutych pierścieni, co zapewnia długą żywotność łożyska.

Zalety żeliwnych zespołów łożyskowych SNR

Obudowy zabezpieczamy antykorozyjnie poprzez pasywację i malowanie.

  • możliwość dodatkowego smarowania
  • kompensują odchylenie kątowe
  • szeroka gama standardowych zespołów
  • plus seria 300 do ciężkich zastosowań
  • gwintowany otwór smarujący

Zespoły łożyskowe SNR są dostępne w wersji wolnostojącej, kołnierzowej, podporowej lub podwieszanej. Oferują zatem różne możliwości montażu, łącznie z otworem przelotowym lub zaślepieniem.

Dostawa zespołów łożyskowych

Zespoły łożyskowe SNR są dostarczane w stanie wstępnie zmontowanym. Łożyska są nasmarowane na cały okres eksploatacji. W razie potrzeby zespoły można dodatkowo nasmarować. Gwintowany otwór do montażu smarownicy zamykany jest korkiem z tworzywa sztucznego. Odpowiednia smarownica stanowi część dostawy i jest pakowana oddzielnie.

Niewspółosiowość

Zespoły łożyskowe żeliwne SNR są wahliwe dzięki kulistemu kształtowi gniazda i łożyska. Zamontowana wkładka łożyskowa umożliwia ruch kątowy we wszystkich kierunkach. Rozwiązanie to w pewnym stopniu kompensuje niewspółosiowość wału. Niewspółosiowość wału powinna wystąpić tylko raz i nie powinna zmieniać się trwale podczas pracy.

Paweł Tomas

Konsultant techniczny

Paweł Tomas

Konsultant techniczny