System stanowisk montażowych

Nasza oferta zawiera szeroką gamę stanowisk montażowych, stołów roboczych, wózków transportowych. Wykonujemy również całe linie montażowe.Unikalność systemu

Do budowy wszelkiego rodzaju konstrukcji wykorzystujemy modułowy system profili aluminiowych. System ten dzięki rowkom wykonanym wzdłuż profili umożliwia prostą i wyjątkowo szybką budowę bez specjalnych narzędzi. Doświadczenie naszego działu konstrukcyjnego pozwala dobrać odpowiedni profil i połączenie pod daną aplikację. 

Stanowiska mogą być wykonane w wersji ESD (antystatycznej), eliminując tym samym możliwość wystąpienia uszkodzeń, spowodowanych ładunkami elektrostatycznymi. Możliwa jest również hydrauliczna regulacja wysokości (mechaniczna lub elektryczna).

Podział profili aluminiowych

MB - system profili aluminiowych z rowkami, pięć podstawowych serii (5, 6, 8, 10, 12) wraz z akcesoriami (elementy złączne, wypełnienia, uchwyty, nogi itp.). Jest to wszechstronny system, który nadaje się do budowy pokryw, ram, wózków,

WBS - system stołów roboczych, który umożliwia tworzenie stołów dokładnie według wymagań klienta. Stoły mogą być pojedyncze lub mogą być stanowić część linii montażowych.

LPS - system rurowy do produkcji smukłej, podstawą są rury aluminiowe o średnicy 30 mm. System ten jest najczęściej używany do budowy półek gradientowych, tac międzyoperacyjnych lub wózków.

XMS - składa się z profili aluminiowych z zakrytymi rowkami i minimalnymi promieniami. Przeznaczony jest do budowy urządzeń w pomieszczeniach czystych, takich jak inżynieria precyzyjna lub laboratoria.

TPS - przeznaczony jest do budowy schodów i podestów. Specjalne profile umożliwiają budowę schodów, podestów i szyn z minimalnymi otwartymi szczelinami, zmniejszając ryzyko obrażeń.

Odporność na czynniki zewnętrzne

System jest odporny na korozję, dzięki czemu można go również stosować w wilgotnym środowisku. Możliwe jest także użycie elementów ESD, aby zapewnić, że produkty wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne nie zostaną przez nie uszkodzone.

Dopasowany do Twojej Firmy

Wymiary i wyposażenie wszystkich konstrukcji dostosowujemy do wymagań klienta. Stanowiska montażowe możemy zaopatrzyć w:

  • przyłącze elektryczne – oświetlenie ogólne, oświetlenie punktowe, gniazdka prądowe,
  • przyłącze sprężonego powietrza,
  • uchwyty narzędziowe i pojemniki na elementy do montażu,
  • uchwyty na dokumenty, napoje, pod balanser itp.,
  • podnóżki stałe lub regulowane,
  • regulowane półki i blaty - ręcznie lub automatycznie,
  • dodatkowe szuflady w dowolnej konfiguracji,
  • konstrukcja wykonana na kołach stałych lub obrotowych, z hamulcem lub bez, na stopkach z regulacją na gwincie,
  • szeroki wybór blatów roboczych - tworzywo, sklejka, płyta laminowana, guma, blacha (stalowa, nierdzewna, aluminiowa), blat ESD, filc,
  • wypełnienie tylnej ściany stanowiska – płyta tablicowa, blacha stalowa perforowana, płyta magnetyczna itp.

Elastyczność

Brakuje Ci miejsca na narzędzia lub Twoje stanowisko jest po prostu niewygodne? Skontaktuj się z nami! Dzięki szerokiej gamie akcesoriów pomożemy Ci rozbudować i ulepszyć już istniejące stanowisko pracy. Dla łatwiejszego i wygodniejszego przemieszczania się z materiałem pomiędzy stanowiskami, możemy zaproponować różnego rodzaju wózki z półkami, tackami, uchwytami, pudełkami. Krótko mówiąc, dostosujemy je do wszystkich Twoich potrzeb.