Stoły warsztatowe i montażowe

Szukasz sposobów na zwiększenie wydajności i przyspieszenie obrotów pracy? Jednym z rozwiązań są ergonomicznie zaprojektowane miejsca pracy, w szczególności stoły robocze i montażowe. Liczne badania wykazały, że ergonomicznie zaprojektowane miejsca pracy pomagają nie tylko wyeliminować zbędne i często szkodliwe ruchy pracowników, ale również, że personel popełnia wtedy o wiele mniej błędów.

Produkujemy stoły robocze i montażowe przy użyciu systemu profili aluminiowych. Jesteśmy w stanie dostosować miejsce pracy do konkretnych życzeń klienta, a dzięki bogatym akcesoriom jesteśmy w stanie zaoferować sprzęt spełniający najbardziej wymagające kryteria. Oferujemy również instalację stołów na liniach montażowych lub dodanie ich do różnych urządzeń, takchi jak przenośniki taśmowe lub rolkowe.

Stanowiska montażowe produkujemy dodatkowo w wersji ESD, gdzie zastosowane systemy zabezpieczają montowane podzespoły przed wyładowaniem elektrostatycznym. Stanowiska ESD są stosowane w szczególności przy montażu elementów głównie elektronicznych, takich jak np.: układy scalone, diody laserowe.

Nasze stoły montażowe często projektowane są pod regulację wysokości właściwie w dowolnym zakresie zarówno jeżeli chodzi o wysokość podnoszenia jak i obciążenie konstrukcji. Stanowiska aluminiowe wyposażone są wtedy w system kolumn hydraulicznych, co więcej regulacja wysokości odbywa się poprzez napęd elektryczny (moduł sterujący) lub ręcznie (korba ręczna).
Ergonomia

Celem ergonomii jest dostosowanie środowiska pracy, do potrzeb człowieka. W codziennym życiu oznacza to dostosowywanie środowiska pracy do różnych pracowników i różnych działań w pracy, a także optymalizację warunków pracy, rodzajów pracy i urządzeń.

Dobrze dopasowane miejsce pracy zmniejsza zmęczenie pracowników, liczbę urazów i wypadków. Zmniejsza także występowanie problemów zdrowotnych, zwłaszcza problemów z plecami. Ergonomiczne miejsca pracy wspierają motywację pracowników do zwiększania produktywności.

Dokładnie dopasowany do Twojego ruchu

Dostosujemy standard stołu do pożądanych wymiarów i wyposażenia. Jesteśmy w stanie zachować wymagane wymiary stołu, wszystkie półki i układy akcesoriów. Stoły są uzupełnione o oświetlenie i przewody elektryczne, uchwyty narzędziowe i szuflady montażowe, regulowane pulpity robocze i półki, szuflady itp. Klient ma do wyboru stolik z lub bez korpusu tylnego lub wspornika lekkiego, są cztery rodzaje stanowisk pracy, różne skrzynki szufladowe, uchwyty na narzędzia, rysunki, napoje itp.

Możliwości modyfikacji stołów i ich kompatybilność

Jeśli nastąpiła zmiana w programie produkcyjnym, zwykle wiąże się to z dostosowaniem miejsca pracy pod tą zmianę. Na przykład może być konieczne zwiększenie pojemności skrzynek do przechowywania lub poprawienie oświetlenia biurka. Dzięki możliwości dodawania przegród i półek możliwe jest zwiększenie kompatybilności, a także dodanie profilu do górnej rampy i dopasowanie do innej. A wszystko to bez potrzeby spawania, wystarczy przymocować profil do istniejącej ramy za pomocą połączenia śrubowego.

Stanowiska montażowe ze sprzętem ESD

W przypadku produktów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne oferujemy opcję dodania elementów maty antystatycznej ESD, opaski ESD dla pracownika i uziemienie stanowiska lub opaski.
Projektując i dostarczając stacje robocze (stanowiska robocze, wózki itp.), Jesteśmy w stanie dostarczyć kompletną wersję ESD, w tym protokół pomiaru ESD.

Linie montażowe

Modułowy system profili nadaje się również do budowy kompletnych linii montażowych. Ilość rodzajów i rozmiarów profili, szeroka gama akcesoriów i obszerna dokumentacja do prac budowlanych pozwala na realizację nawet najbardziej wymagających rozwiązań technicznych. Wszystko bez kosztownych maszyn lecz z profesjonalnymi rezultatami.

Zalety linii montażowych:

  • szybka realizacja
  • szybka regulacja
  • możliwość dodatkowego dostosowania
  • liczba dodatków

Przykładowe realizacje


Stanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażowe
 
Stanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażowe
 
Stanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażowe
 
Stanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażoweStanowisko montażowe
 
Stanowisko montażowe Stanowisko montażowe