Systemy podnoszenia

Czy podczas swojej pracy odczuwasz czasami potrzebę, żeby rozprostować nogi, usiąść, wstać lub po prostu zmienić pozycję? Dzięki systemowi podnoszenia Ergoswiss możesz przyjąć pozycję siedzącą lub stojącą bez zmiany stanowiska pracy i co najważniejsze bez przerywania pracy. Zakres zastosowań podnoszenia i pozycjonowania jest praktycznie nieograniczony i może być zainstalowany gdzie tylko zechcesz (biurka, stoły biurowe, stoły montażowe, do pakowania, stanowiska laboratoryjne i stolarskie, lady sprzedażowe, stanowiska płatnicze itp.).

Nasza oferta obejmuje systemy podnoszące dla przemysłu i każdego, kto chce zbudować własne ergonomiczne stacje robocze z regulacją wysokości.Elektryka vs. Hydraulika

Systemy z jednostkami elektrycznymi doskonale sprawdzą się w przypadku ograniczonej przestrzeni roboczej. Układ ten jest szczególnie odpowiedni tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na montaż pompy. W przypadku instalacji elektrycznej nie występuje podłączenie jednostek liniowych do pompy za pomocą przewodów. Posuw elektrycznych siłowników zapewnia śruba trapezowa napędzana silnikiem elektrycznym. System ten nie wymaga obciążenia siłowników, aby mogły one się obniżyć, co jest odwrotnością systemu hydraulicznego, w którym taka siła lub obciążenie jest wymagane.

Ergonomia

Celem ergonomii jest dostosowanie środowiska pracy do potrzeb człowieka. W codziennym życiu oznacza to indywidualne dopasowanie stanowiska pracy do poszczególnych pracowników i rozmaitych działań.

Dobrze dopasowane miejsce pracy obniża poziom zmęczenia, a także zmniejsza ilość urazów i wypadków. Niweluje także występowanie problemów zdrowotnych, a zwłaszcza dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Ergonomiczne miejsce pracy podwyższa motywację i produktywność pracowników.Zastosowanie w praktyce

Zakres zastosowań podnoszenia i pozycjonowania Ergoswiss jest praktycznie nieograniczony: stoły zarówno do montażu, pakowania, jak i pracy w biurze, laboratorium, a także inne stanowiska pracy (stoły sprzedażowe, stanowiska płatnicze, liczniki odpraw). Mogą poruszać się w górę i w dół lub przechylać, a tym samym dostosowywać się do indywidualnych potrzeb różnych pracowników.

To się opłaca!

Ten system sprawia, że praca staje się łatwiejsza i wygodniejsza, a co ważniejsze zwiększa wydajność pracowników. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, zakup systemu regulacji stanowisk pracy to rozsądna i opłacalna inwestycja, która zwróci się szybciej niż myślisz.

Przykładowe zastosowania systemu Ergoswiss


Przenośnik rolkowy grawitacyjny z systemem podnoszenia Ergoswiss Przenośnik taśmowy z systemem podnoszenia Ergoswiss Przenośnik modularny z systemem podnoszenia Ergoswiss