Nowości

W tym dziale znajdziemy artykuły dotyczące naszego asortymentu części maszyn, przenośników, ogrodzeń ochronnych i wiele innych.

Design obrázek kategorie
Haberkorn Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 238
44-348  Skrzyszów, Polska

tel.: +48 32 4597 999
fax: +48 32 4597 998
info@haberkorn.pl
Oddělovací linka
NORMALIA HABERKORN - WIBROIZOLATORY

Normalia Haberkorn - WibroizolatoryPrzedstawiamy Państwu pierwszy rozdział Katalogu Normalia – Wibroizolatory (Silentbloki). Oprócz wersji  drukowanej  rozdział "Wibroizalotory" dostępny jest również w formie elektronicznej na naszej stronie internetowej.

Dotychczasowy zakres oferowanych elementów został znacznie rozszerzony, zarówno w zakresie wymiarów jak i dostępnych materiałów. Nowością w naszej ofercie są:

 • łączniki sprężyste typ V i W oraz stożkowe łożyska sprężyste,
 • wibroizolatory o nowych kształtach jak np. odbojniki pryzmatyczne czy gumowe ,ograniczniki okrągłe
 • ograniczniki poliuretanowe oraz szyny gumowo-stalowe.

Cały katalog posiada bardzo przejrzystą formę, która pozwoli Państwu łatwo zorientować się w naszej ofercie. Dodatkowo katalog zawiera szczegółowe dane techniczne każdego elementu.

 

Oddělovací linka
HALDER N5 - NOWY KATALOG NORMALII

Halder N5 - nowy katalog normaliiZ przyjemnością informujemy, że jako przedstawiciel firmy Erwin Halder KG w Polsce, przygotowaliśmy nową wersję katalogu standardowych części HALDER N5 w języku polskim. Nowy katalog  zawiera ponad 800 stron, na których prezentujemy ponad 7500 artykułów.

W katalogu tym znajdą Państwo ofertę standardowych części Halder poszerzoną o zupełnie nowe pozycje, jak m.in. sworznie mocujące EH 23111 czy zaciski mocujące Multi-Vice. Dodatkowo oferta  wielu produktów z poprzedniego katalogu została poszerzona pod względem wymiarowym i materiałowym.

Wszystkie modele 3D  dostępne są w katalogu bibliotek 3D

Wierzymy, że nowy katalog pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Państwa  aplikacji i stanie się użytecznym asystentem w codziennej pracy.

Oddělovací linka
NOWY DODATEK DO KATALOGU ELEMENTY NAPĘDU

Nowy dodatek do katalogu Elementy napęduMamy przyjemność przedstawić Państwu uzupełnienie katalogu Elementy Napędu (Części Maszyn) - Nowości w asortymencie 2017. Wydany dodatek nawiązuje do ciągłego rozwoju i uzupełniania oferty Haberkorn Sp. z o.o. i obejmuje rozbudowę istniejącej oferty w zakresie rozmiarów i materiałów, jak również całkowicie nowe produkty.

Dla naszych klientów przygotowujemy wysyłkę dodatku w formie papierowej. Przesyłkę otrzymają Państwo w ciągu kilku następnych tygodni.


Nowy dodatek zawiera:

 • Koła łańcuchowe z piastą i hartowanymi zębami
 • Koła modułowe z utwardzonymi zębami - znacznie wydłużą  żywotność napędu
 • Nowe typy napinaczy łańcuchowych - automatyczne i bezobsługowe napinacze ślizgowe, które przedłużą żywotność  i skompensują wpływ wydłużenia łańcucha oraz zmniejszą drgania i hałas
 • Sprzęgła elastyczne  TRASCO – poszerzenie oferty o sprzęgła z wykonanymi otworami , wpustami i otworami mocującymi, co skraca czas dostawy  i naprawy
 • Hartowane i szlifowane wałki prowadzące do łożysk liniowych
 • Tuleje zaciskowe BK ze stali nierdzewnej – możliwość  wykorzystania w przemyśle spożywczym i chemicznym oraz w środowiskach agresywnych
 • Pierścienie osadcze i zaciskowe ze stali czernionej i stali nierdzewnej


Wierzymy, że nowy dodatek do naszego Katalogu pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla  aplikacji i stanie się nieodzownym asystentem w codziennej pracy.
Katalog w formie elektronicznej jest już dostępny na naszej stronie internetowej a jego zawartość jest dostępna i dostarczana w standardowych terminach.

Oddělovací linka
SYSTEMY TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO

Nowy katalog Systemy transportu wewnętrznegoWprowadziliśmy nowy katalog pt. Systemy transportu wewnętrznego, przedstawiający szeroką gamę ofertową przenośników. Katalog zawiera ich specyfikacje techniczne, tabele porównawcze oraz wykaz dodatkowego wyposażenia (np.: ograniczenia boczne, czujniki, przemiennik częstotliwości, niestandardowe podstawy, wyłącznik awaryjny itp.).

W katalogu i na stronie internetowej znajdują się specjalne kwestionariusze, na podstawie których można w łatwy sposób wysłać do nas zapytanie ofertowe dot. przenośnika. Wypełniając kwestionariusz Klient dostarcza nam wszystkich informacji niezbędnych do przygotowania oferty.

Bazując na długoletnim i różnorodnym doświadczeniu jesteśmy w stanie zaprojektować i skonstruować każdy rodzaj przenośnika na indywidualne zamówienie Klienta, gwarantując najwyższą jakość jego wykonania, przy zachowaniu krótkiego terminu dostawy.

Dodatkowych informacji udzielają doradcy techniczni.

Oddělovací linka
PASY ZĘBATE POLY CHAIN CARBON VOLT

Pasy zębate Poly Chain® Carbon™ Volt®Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowość w ofercie pasów zębatych – antystatyczny pas Poly Chain® Carbon™ Volt®
Antystatyczne pasy do przenoszenia mocy są koniecznością w środowiskach ATEX.

Aby zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa, ich zdolność do rozpraszania ładunku elektrostatycznego powinna być zgodna z przepisami przez cały okres eksploatacji, a nie tylko, kiedy są nowe. Pas Poly Chain® Carbon™ Volt® jako jedyny spełnia wymagania normy ISO 9563 przez cały okres eksploatacji.

Opatentowana konstrukcja pasa z powłoką przewodzącą bezpiecznie przenosi ładunek elektrostatyczny na kordy z włókna węglowego, z dala od napędzanej części mechanizmu, dzięki czemu jest to najbezpieczniejsza i najbardziej wytrzymała opcja do stosowania w środowiskach ATEX.

Właściwości:

 • Zwiększona moc przenoszona (minimalnie o 25% wyższa od pasów Poly Chain GT2)
 • Przewodzenie ładunku elektrostatycznego przez cały okres eksploatacji
 • Spełnia wymagania normy ISO 9563 przez cały okres eksploatacji
 • Precyzyjne działanie napędu i bezkonkurencyjne przenoszenie mocy
 • Odporność na wilgoć, działanie środków chemicznych, zanieczyszczenia i tarcie
 • Nadają się do ekstremalnych temperatur (od -54°C do +85°C)
 • Ekologiczne: czyste, ciche, nie wymagają konserwacji, energooszczędne, ekonomiczne
 • Szybki zwrot inwestycji z konwersji napędu


Pasy zębate Poly Chain® Carbon™ Volt® doskonale nadają się do napędów o wysokich momentach przy niskich obrotach. Lepsze parametry przenoszenia mocy pozwalają zwiększyć moc na małej przestrzeni: mniejsze napędy, krótsze wały oraz mniejsza masa całkowita zmniejszają koszty energii. Innym ważnym czynnikiem są oszczędności na kosztach konserwacji, które zyskuje się dzięki pasom Volt®. Znacznie dłuższy czas eksploatacji zmniejsza liczbę wymian pasa, obniżając całkowity koszt zakupu pasów. Bardzo wyraźnie zmniejsza się także koszt robocizny, zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych zastosowań: przemysł petrochemiczny, farby, magazynowanie zbóż, energetyka, przetwórstwo papiernicze i wiele innych.

 

Oddělovací linka
PRZENOŚNIKI TAŚMOWE I MINI 24V

Przenośniki teśmowe i MINI 24VProdukowane przez nas przenośniki taśmowe wykorzystywane są głównie w takich gałęziach przemysłu jak elektromaszynowy, elektroniczny, spożywczy, przemysł tworzyw sztucznych i wyrobów z tworzyw sztucznych, przemysł chemii gospodarczej oraz przemysł meblarski.

Nasze przenośniki wykonywane są na bazie nowoczesnego systemu budowy maszyn, którego charakterystyczną cechą jest ich lekka i solidna konstrukcja wykonana z anodowanych profili aluminiowych.

Produkujemy przenośniki pojedyncze pracujące jako osobne urządzenie, przenośniki dostosowane do już istniejących maszyn jak również wykonujemy całe linie transportowe.

Ofertę przenośników taśmowych poszerzyliśmy o nasz najnowszy produkt jakim jest przenośnik MINI 24V.
Wprowadzenie na rynek tego rodzaju przenośnika jest związane z wyjściem naprzeciw potrzeb naszych klientów dla których ważne są  zwarta, niewielka konstrukcja.

Główną cechą przenośnika 24 jest zastosowanie napędu DC 24 V (silnik prądu stałego z przekładnią planetarną), który umieszczony jest wewnątrz konstrukcji przenośnika.
Żywotność napędu jest min 20.000 godzin. Obciążenia w zależności od prędkości taśmy może wynosić do 15 kg.

Dla tego typu przenośnika opracowano nowe specjalnie regulowane zasilanie 7 V do 26 V z wbudowaną funkcją dla czujnika optycznego i  łączem do automatycznego uruchamiania i zatrzymywania przenośnika.

Współpraca z najlepszymi na świecie producentami m.in. taśm transportowych oraz napędów przyczynia się do oferowania Państwu transporterów o najwyższej jakości i trwałości wykonania.


Katalog przenośników taśmowych w formie elektronicznej jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Oddělovací linka
PRZEGUBY I WAŁY PRZEGUBOWE

Przeguby i wały przeguboweW dobie rosnącego zapotrzebowania na elementy najwyższej jakości chcielibyśmy zaprezentować naszą ofertę na precyzyjne przeguby i wały przegubowe wykonane wg normy DIN-808.

Dzięki bliskiej współpracy z producentem oraz wysokim stanom magazynowym, spełniamy oczekiwania klientów w zakresie terminowości dostaw oraz możemy zaproponować szeroki zakres wykonań niestandardowych (wg przesłanej dokumentacji).

Jesteśmy uznanym dostawcą na uniwersalne przeguby wykonane wg normy DIN-808. Oferowane elementy mogą być wykonane z wysokojakościowej stali C45, stali nierdzewnej (1.4305) lub stali automatowej (na zapytanie).

Oferujemy  przeguby i wały kardana w wykonaniu standardowym (z panewką) oraz z wysokojakościowymi łożyskami igłowymi (bezobsługowe, do dużych prędkości obrotowych).
Do każdego przegubu możemy zaoferować idealnie dopasowane osłony wykonane ze specjalnie impregnowanej skóry, które trwałością przewyższają swoje gumowe odpowiedniki nawet dziesięciokrotnie! Warto zaznaczyć, że osłony skórzane są odporne na nagłe zmiany temperatury, chemikalia, a zakres temperatur ich pracy jest niezwykle szeroki i zawiera się w przedziale od -100st. C do +80 st. C. Są to parametry nieosiągalne dla osłon gumowych!

Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem, dostępnym na naszej stronie internetowej oraz do składania zapytań na elementy niestandardowe.

Aby poznać więcej szczegółów naszej oferty, zapraszamy do naszego katalogu.

Oddělovací linka
RAMY I OBUDOWY MASZYN

Ramy i obudowy maszynJednym z wielu rodzajów konstrukcji jakie są wykonywane przez firmę Haberkorn są wszelkiego rodzaju ramy i obudowy maszyn. Wykonywane są one na bazie profili aluminiowych modułowego systemu marki ITEM co pozwala na łatwe późniejsze modyfikacje, przebudowę lub ewentualną rozbudowę istniejącej już konstrukcji.

Ramy maszyn wykonujemy w systemie Item, który oferuje ponad 100 typów profili w zróżnicowanych rozmiarach i przekrojach oraz inne elementy, które są gwarancją solidnego i stabilnego wykonania oraz długoletniej bezawaryjności.

Zalety ram maszyn z profili aluminiowych:

•    łatwy montaż i demontaż,
•    możliwość dodatkowych modyfikacji,
•    szybka regulacja,                                                
•    lekka konstrukcja,
•    nowoczesny design.

Obudowy, w zależności od potrzeb, mogą zostać wykonane z drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi, dodatkowo, gdy zachodzi taka potrzeba, drzwi mogą zostać zabezpieczone przed otwarciem przy pomocy wyłączników bezpieczeństwa podłączonych do układu sterowania osłanianej maszyny.

W zależności od potrzeb oferujemy osłony i wygrodzenia z następującym wypełnieniem:
•    płyty z pleksi,
•    płyty z poliwęglanu,
•    płyty z PCV,
•    płyty Tu-Bond,
•    płyty Di-Bond,
•    blachy perforowane,
•    siatki karbowane,
•    siatki cięto-ciągnione,
•    panele wygłuszające,
•    inne.

Alternatywą dla ram i obudów aluminiowych są profile ITEM KH z lekkiego materiału kompozytowego z drewna i tworzywa sztucznego. W aplikacjach gdzie wymagane jest niewielki ciężar czy izolacja elektryczna profil kompozytowy jest dobrym wyborem szczególnie, że jest rozwiązaniem tańszym. Profil  sprawdza się np. w wyposażeniu laboratoriów do pomiarów EMC.

Zalety ram i osłon z profili kompozytowych:
•    łatwy montaż i demontaż,
•    właściwości izolacyjne,
•    pełna kompatybilność z aluminiowymi elementami,
•    odporność na wilgoć,
•    łatwa obróbka bez specjalistycznych maszyn (zawartość 70% drewna),
•    lekka konstrukcja,
•    gładkie powierzchnie w kolorze antracytu,
•    estetyczne wykonanie.

Oddělovací linka
LISTWY ZĘBATE

Listwy zębatePragniemy Państwu przedstawić nasza ofertę dotyczącą listew i kół modułowych.
Dzięki stałej współpracy z naszym włoskim dostawcą, w naszym magazynie stale utrzymujemy duże stany listew zębatych i kół modułowych wykonanych z materiału C45.

Nasze listwy wykonane są według normy DIN 3962/63/67 w 8-9 klasie dokładności i posiadają długość 2000mm z możliwością docięcia do potrzeb klienta.
Dzięki oferowanej jakości nasi klienci mogą ze spokojem wykonywać różnego typu projekty i aplikacje używając naszych listw.

Listwy zębate to uzębione profile najczęściej o przekroju kwadratowym, przeważnie wykonane ze stali. Występują w różnych modułach od których uzależniony jest rozmiar listwy zębatej. Z listwami współpracują koła modułowe w tych samych modułach. Listwy zębate zamieniają ruch obrotowy na posuwisty.

Zastosowanie listew:

 • bramy przesuwne
 • dźwigi jezdne
 • suwnice
 • tamy
 • napędy wykonujące ruch posuwisty

Zastosowanie kół modułowych:

 • w przeniesieniu napędu szczególnie maszynach typu wypalarki plazmowe lub laserowe
 • w przemyśle maszynowym w napędach o dużych prędkościach przesuwu i dużych długościach roboczych

Nasza standardowa oferta:

 • listwy zębate modułowe w rozmiarach: M1 do M6,
 • koła zębate walcowe z piastą w rozmiarach: M1 do M6 ( w zależności od ilości zębów),
 • koła zębate walcowe bez piasty w rozmiarach: M1 do  M6 ( w zależności od ilości zębów)

Na zapytanie wykonujemy również listwy i koła z innych materiałów, o innych wymiarach i modułach.
 

Informacja o standardowej ofercie kół modułowych i listw zębatych znajduje się tu.

Listwy zębate można również zobaczyć w naszym katalogu online.

 

 

Oddělovací linka
SPRZĘGŁA

SprzęgłaChcielibyśmy Państwu przedstawić sprzęgła, jako element powszechnie występujący w różnego rodzaju aplikacjach. Są one ważną częścią maszyn, ponieważ przenoszą energię mechaniczną z wału napędowego na wał napędzany lub pomiędzy innymi elementami mechanicznymi.

Eliminują, niewielkie odchyłki kątowe, osiowe i radialne, tłumią uderzenia i drgania, eliminują wpływ różnic temperatury pomiędzy łączonymi elementami maszyn, umożliwiają płynny rozruch urządzenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ich szeroki wybór, także w różnych wersjach wykonania:

 • sprzęgła kłowe - w odmianie standardowej, do wysokich obciążeń oraz w wersji „bezluzowej”
 • sprzęgła zębate - w wersji z tuleją z poliuretanu lub ze stali do wysokich obciążeń
 • sprzęgła mieszkowe - Charakterystyczne dla naszych sprzęgieł jest budowa modułowa (piasta – łącznik – piasta)
 • sprzęgła elastyczne - bardzo ciekawe sprzęgło firmy GATES, charakteryzujące się wysoką możliwością tłumienia drgań, odpornością na dynamiczne zmiany momentu obrotowego oraz możliwością pracy w wysokich obrotach
 • sprzęgła lamelowe - sprzęgła sztywne ze stalowymi lamelami
 • sprzęgła łańcuchowe - zbudowane z 2 piast z wieńcami łańcuchowymi oraz dwurzędowego łancucha
 • sprzęgła korytkowe - stosowane do sztywnego połączenia 2 wałów
 • tuleje kompresyjne - samocentrujące, stosowane do połączenia 2 wałów

 
Aby poznać więcej szczegółów naszej oferty, zapraszamy do naszego katalogu.

Oddělovací linka
NOWE FOLDERY OGRODZEŃ

Nowe foldery ogrodzeńJako dostawca wygrodzeń ochronnych szwedzkiej firmy Axelent wydaliśmy nowe wersje katalogów ogrodzeń bezpieczeństwa X-Guard CLASSIC i X-Guard LITE oraz ogrodzeń magazynowych X-STORE.
Foldery te zawierają wszystkie techniczne informacje niezbędne do konfiguracji indywidualnego ogrodzenia.

Warto przypomnieć, że ogrodzenia maszyn X-GUARD firmy Axelent spełniają dyrektywę maszynową 2006/42/EC. System tych wygrodzeń opiera się na standardowych panelach i słupach, które można również dostosować do własnych potrzeb, zarówno w pionie jak i w poziomie oraz wybierając niestandardową barwę. Istnieje również możliwość wyboru paneli metalowych lub paneli z tworzywa sztucznego. Ogrodzenia ochronne robotów oraz innych maszyn firmy Axelent są podzielone na dwie serie o wspólnym oznaczeniu Guard: X-Guard i X-Guard LITE. Elastyczność i łatwość obsługi, a także szybkie dostawy i instalacja gwarantują, że system Guard będzie korzystnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Modułowy system ogrodzeń magazynowych X-STORE został zaprojektowany i wykonany jako zabezpieczenia i ścianki działowe w halach przemysłowych, magazynach i innych budynkach. Oparte są o zasadę standaryzacji w odniesieniu do sekcji, wsporników i kolorów, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe uzupełnianie i rozbudowanie istniejących już wygrodzeń magazynowych. Prostota i łatwość montażu naszych produktów oraz przejrzystość naszych instrukcji obsługi są dodatkowymi zaletami tych wygrodzeń.

Oddělovací linka
PASY I KOŁA KLINOWE

Pasy i koła klinoweJako wieloletni partner producentów maszyn oraz służb utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na nasze możliwości w zakresie projektowania nowych oraz optymalizację istniejących napędów klinowych.

 

 

 • Realizujemy zlecenia, takie jak zwiększenie żywotności napędu, redukcja szumów, redukcja kosztów operacyjnych.
 • Używamy najnowszego oprogramowania Design Flex® ProTM.
 • Wykorzystujemy szeroką gamę pasów klinowych światowego lidera i czołowego innowatora w przemyśle pasowym, firmy GATES®.

Koła pasowe pod pasy klinowe dostarczamy  w postaci nieskończonych półproduktów z wywierconymi otworami lub dostosowane do tulei TaperLock®. Koła pasowe w wykonaniu pod TaperLock® są statycznie wyważone i nadają się do prędkości obwodowej 35 m/s.

Jednocześnie z nową wersją naszego katalogu elementy napędu poszerzyliśmy ofertę pasów klinowych o pasy segmentowe:

Pasy te charakteryzują się unikalną konstrukcją, są wyprodukowane z materiału kompozytowego: specjalnego poliuretanowego elastomeru, wzmocnionego warstwami poliuretanowej tkaniny. Przedstawiają alternatywę dla pasów klinowych – klasycznych, wykonanych z neoprenu, od których mają lepsze parametry przy pracy w trudnych warunkach oraz wpływach środowiska zewnętrznego, takich jak nieczystości, oleje, chemikalia czy temperatura. Pasy te przenoszą duże obciążenia, rozwiązują wiele problemów w czasie pracy napędu w porównaniu  z neoprenowymi pasami klinowymi. Produkowane są w rolkach i mogą być łatwo łączone na żądaną długość. Jedną rolką tego pasa można zastąpić stan magazynowy wielu długości pasów klinowych.

Oddělovací linka
LINIE TRANSPORTOWE I MONTAŻOWE

Linie transportowe i montażoweWychodząc naprzeciw zwiększenia wydajności procesów technologicznych, poprawienia ich sprawności i niezawodności pragniemy zaprezentować Państwu naszą propozycję w zakresie linii transportowych i montażowych wykonanych w oparciu o aluminiowe systemy modułowe.

Jesteśmy producentem konstrukcji na bazie profili aluminiowych m. in. stanowisk montażowych oraz przenośników. Konstrukcje te możemy dostosować do już istniejących linii montażowych i transportowych jak również wykonujemy kompletne linie montażowe i  transportowe od podstaw.

Dysponując odpowiednim know-how w obszarze konstrukcji oraz elastycznością w organizacji produkcji jesteśmy w stanie realizować następujące projekty:

 • ergonomiczne manualne lub półautomatyczne stanowiska montażowe;
 • stanowiska montażowe uzupełnione o system przenośników transportowych;
 • linie transportowe wykorzystujące przenośniki wszelkiego typu: taśmowe, modularne, paskowe, łańcuchowe, płytkowe, rolkowe;

Celem naszej pracy jest zaproponowanie Państwu optymalnych rozwiązań, dopasowanych do konkretnych potrzeb w oparciu o dostarczone nam wymogi techniczne.
    Nasz sukces opieramy na indywidualnych rozwiązaniach konstrukcyjnych po aprobacie klienta, począwszy od planowania, poprzez konstrukcję, produkcję, montaż, a skończywszy na uruchomieniu i serwisie.

Współpraca z najlepszymi dostawcami komponentów przyczynia się do oferowania Państwu konstrukcji o najwyższej jakości i trwałości wykonania.

Oddělovací linka
PASY KLINOWE DELTA GATES

Pasy klinowe Delta GatesFirma Gates®, której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem, jest powszechnie znanym, globalnym liderem w branży systemów przenoszenia mocy i napędów hydraulicznych. Teraz firma Gates® uzupełniła swoją ofertę o nową serię pasków klinowych, cenionych za wydajność. Sprawdź, czym różnią się przemysłowe paski klinowe Gates Delta® od produktów innych firm.

Paski Gates® to gwarantowana niezawodność w każdych warunkach. Oprócz naszych pasków jakości premium teraz oferujemy również paski Gates Delta®. Są to standardowe paski klinowe, które wyróżniają się atrakcyjną ceną i wysoką wydajnością w połączeniu ze sprawdzoną jakością Gates®. Są kosztowo wydajnym rozwiązaniem dla wszystkich standardowych napędów przemysłowych w firmie. Poniżej przedstawiamy pełną charakterystykę pasków klinowych Gates Delta®.

Delta Classic™ - Owijane paski klinowe o klasycznym profilu.

Paski klinowe Delta Classic™ mają klasyczny przekrój w kształcie litery V i zostały wykonane w taki sposób, aby działać długo i niezawodnie we wszystkich standardowych napędach o klasycznym przekroju, takich jak sprężarki, pompy, agregaty, alternatory, piły, frezarki i inne obrabiarki. Nadają się także do innych zastosowań.

Delta Narrow™ - Owijane paski klinowe o wąskim profilu.

Paski klinowe Delta Narrow™ mają wąski przekrój, dzięki czemu doskonale nadają się do wszystkich standardowych wąskich napędów przemysłowych.

Właściwości konstrukcyjne:

 • Wysoka jakość gumy, z której jest wykonany pasek
 • Wytrzymałe włókna poliestrowe chronią przed siłami rozciągającymi, zmęczeniem materiału i nagłymi obciążeniami
 • Owijka Flex-Weave® zapewnia dobrą odporność na olej, doskonałą przyczepność i chroni przed przetarciem
 • Przystosowane do pracy w temperaturze od -30°C do +70°C
 • Antystatyczne (ISO 1813) oraz zgodne z rozporządzeniem REACH i dyrektywą RoHS 2
 • Gwarancja dobrej elastyczności, stabilności i płynnej pracy
 • Wszystkie rozmiary mieszczą się w zakresie tolerancji UNISET i można je instalować bez dobierania

Dostępne profile:

 • DELTA CLASSIC – profile Z, A, B, C, D
 • DELTA NARROW – profile SPZ, SPA, SPB, SPC

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do składania zapytań.

Oddělovací linka
RAMY I OBUDOWY MASZYN

Ramy i obudowy maszynOprócz stanowisk montażowych i systemów transportu wewnętrznego firma Haberkorn wykonuje wszelkiego rodzaju ramy i obudowy maszyn. Konstrukcje zbudowane są na bazie profili aluminiowych modułowego systemu marki ITEM co pozwala na łatwe późniejsze modyfikacje, przebudowę lub ewentualną rozbudowę istniejącej już konstrukcji.

Do produkcji ram maszyn system item oferuje ponad 100 typów profili z kilkunastu typoszeregów wielkości o różnych przekrojach, dobranych w zależności od zastosowania i obciążenia.

Obudowy maszyn i osłony wykonujemy z drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi z możliwością podłączenia wyłączników krańcowych. W zależności od potrzeb oferujemy osłony i wygrodzenia z następującym wypełnieniem: PCV, PC, PMMA, plyty kompozytowe Tu-Bond, Di-Bond, blachy perforowane, siatki cięto- ciągnione.

Alternatywną nowością dla ram i obudów aluminiowych są profile ITEM KH z lekkiego materiału kompozytowego z drewna i tworzywa sztucznego. W aplikacjach gdzie wymagane jest niewielki ciężar czy izolacja elektryczna profil kompozytowy jest dobrym wyborem szczególnie, że jest rozwiązaniem tańszym. Profil  sprawdza się np. w wyposażeniu laboratoriów do pomiarów EMC.

Zalety ram i osłon z profili kompozytowych:

•    łatwy montaż i demontaż,
•    właściwości izolacyjne,
•    pełna kompatybilność z aluminiowymi elementami,
•    odporność na wilgoć,
•    łatwa obróbka bez specjalistycznych maszyn (zawartość 70% drewna),
•    lekka konstrukcja,
•    gładkie powierzchnie w kolorze antracytu,
•    estetyczne wykonanie.

Oddělovací linka
ŁAŃCUCHY DONGHUA

Łańcuchy DonghuaDobra jakość w korzystnej cenie? Odpowiedź – Donghua!
Donghua jest profesjonalnym producentem łańcuchów oraz produktów elektrycznych. Jest to jedna z najlepszych Chińskich firm prywatnych klasyfikowana w prestiżowym rankingu TOP500 przedsiębiorstw. Powstała w listopadzie 1991 roku z połączenia pięciu firm.

Dzięki znakomicie rozwiniętej logistyce, Grupa Donghua sprzedaje swoje produkty na całym świecie -  ponad 65% towarów trafia na export głównie do Europy, Ameryki północnej, Azji Południowo-Wschodniej. Tak dynamiczny rozwój wymusił stworzenie magazynów m.in. W Europie co zaowocowało znacznym skróceniem terminów dostaw przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej polityki cenowej. Marka Donghua obecna jest w ponad 70 krajach. Ma partnerów wśród tak uznanych przedsiębiorstw, takich jak JOHN DEERE, New Holland, Rexroth Bosch Group, Siemens, Claas, Honda, KUBOTA, YANMAR, i wielu innych.

Czy łańcuchy Donghua są dla mnie odpowiednie?

 • jeżeli jesteś osobą, która poszukuje sprawdzonych rozwiązań o wysokich parametrach użytkowych do zastosowania w już istniejących aplikacjach (serwis)
 • jeżeli poszukujesz oszczędności, a nie chcesz rezygnować ze stosowania łańcuchów znormalizowanych o wysokiej trwałości
 • jeżeli nie chcesz inwestować pieniędzy w produkty niewiadomego pochodzenia lub słabe jakościowo
 • jeżeli poszukujesz sprawdzonego dostawcy na łańcuchy niestandardowe

To oferta łańcuchów Donghua jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Zakres oferowanych łańcuchów Donghua:

 1. Kompletny zakres łańcuchów wg normy brytyjskiej DIN 8187* - rozmiary od 04B-1 do 72B-3
 2. Kompletny zakres łańcuchów wg normy amerykańskiej DIN 8188* - rozmiary od 03C do 48A-3
 3. Łańcuchy wielorzędowe wg normy amerykańskiej DIN 8188*: - rozmiary od 08A-4 do 24A-8
 4. Wybitnie szeroka oferta łańcuchów transportowych
 5. Łańcuchy nierdzewne, niklowane, cynkowane oraz z warstwą Dacromet (patent Donghua)
 6. Duży wybór łańcuchów akumulacyjnych
 7. Łańcuchy płytkowe (Flyer`a)
 8. Wyjątkowo bogata oferta łańcuchów dla rolnictwa
 9. Produkcja specjalna, na zamówienie

  * niektóre rozmiary dostępne na zapytanie

Usługi dodatkowe
•    Sprzedaż łańcuchów w nietypowych odcinkach (na zamówienie)
•    Doradztwo techniczne, projekty przekładni łańcuchowych

Zapraszamy do zapoznania się z naszym
katalogiem oraz do kontaktu 

Oddělovací linka
NOWY KATALOG OCHRONY MASZYN X-GUARD

Nowy katalog Axelent X-GuardFirma Haberkorn przedstawia Państwu nowy katalog ogrodzeń ochronnych maszyn Axelent, system X-Guard® na rok 2015.
System X-Guard®, spełnia aktualną dyrektywę maszynową 2006/42/WE z dnia 29.12.2009r.

Przede wszystkim w ostatnim czasie wprowadzono nowe rozwiązania jeśli chodzi o segmenty stałe X-Guard® Contour – jest to pierwsze ogrodzenie ochronne z zaokrąglonym panelem (o kącie 45° oraz 90°), oferta drzwi stale się rozrasta, a także w ofercie znalazły się nowe akcesoria.

Dodatkowo słupy 50x50mm w systemie X-Guard® Classic występują w standardzie w takich kolorach jak: czarny RAL 9011, niebieski RAL 5005, żółty RAL 1018, czerwony RAL 3020 oraz szary RAL 7037. Pozostałe kolory możemy Państwu zaproponować za dodatkową opłatą.

W przypadku paneli siatkowych, oprócz paneli standardowych z oczkiem 51x31mm, możemy zaproponować panele z oczkiem siatki 51x21mm o wysokości paneli 2200mm, co pozwala zmniejszyć odstęp ochronny od strefy niebezpiecznej z 200mm do 120mm.

Dodatkowo możemy Państwu zaproponować oprócz tradycyjnych paneli siatkowych, panele metalowe, gdzie wypełnienie stanowi blacha 0,8mm, panele z tworzywem sztucznym o grubości 2mm, oraz kombinacja paneli metalowych z oknem.

Zamówienie elementów katalogowych ogrodzenia jest u nas realizowane w 2 tygodnie od dnia przyjęcia zamówienia, natomiast na pozostałe elementy niestandardowe termin realizacji może się wydłużyć maksymalnie o tydzień.

•    Wersja elektroniczna listu technicznego X-Guard w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj
•    Wersja elektroniczna katalogu w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj (wersja on-line)
•    Prośba o wysłanie papierowego katalogu Axelent X-Guard

Oddělovací linka
DOFINANSOWANIE PRZEDSIĘBIORSTW

Dofinansowanie dla przedsiębiorstwWychodząc naprzeciw Waszym potrzebom w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, przedstawiamy rozwiązanie dające szansę na poprawę warunków pracy za pomocą programu dofinansowań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dofinansowanie działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej, prowadzonych przez płatników składek.

Projekty o charakterze doradczym, zorientowane na poprawę zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy,
Projekty inwestycyjne, związane z aspektem bezpieczeństwa technicznego (rozwoju, modyfikacji i usprawnienia stanu technicznego maszyn, urządzeń oraz systemów i środków ochronnych),
Projekty doradczo - inwestycyjne, integrujące powyższe rodzaje projektów.

Dofinansowanie dla przedsiębiorstw - tabela

Projekty inwestycyjne obejmujące dofinansowanie na zakup i instalację

 • Urządzeń służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo - szkieletowego przy pracach ręcznych związanych z przemieszczaniem ciężkich ładunków - HABEROKORN jest producentem systemów transportu bliskiego (przenośników, stołów montażowych).
 • Osłon do niebezpiecznych stref maszyn i urządzeń – jesteśmy wieloletnim dystrybutorem ogrodzeń ochronnych spełniających wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE  z  29.12.2009r.
 • Obudów, osłon i ekranów chroniących przed promieniowaniem optycznym, hałasem oraz polami elektromagnetycznymi – jesteśmy producentem rozwiązań przemysłowych.

Szczegółowych informacji w zakresie projektu dofinansowań udziela:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Departament Prewencji i Rehabilitacji
ul. Szamocka 3, 5, 01-748 Warszawa
tel: 22 667 10 15
e-mail: SekretariatDpir@zus.pl

Aby przejść na stronę WWW ZUS-u ze szczegółowymi informacjami kliknij tutaj

Oddělovací linka
NAKRĘTKI TRAPEZOWE

Nakrętki trapezoweWychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zwiększyliśmy stany magazynowe nakrętek trapezowych co pozwoliło nam znacznie obniżyć ich ceny.

Proponowane przez nas nakrętki produkowane są w tolerancji 7H według normy DIN 103 zharmonizowanej z normą ISO.

 

Podstawowa oferta zawiera nakrętki:

 • cylindryczne, cylindryczne z kołnierzem, sześciokątne i czworokątne
 • wykonane ze stali, brązu, tworzywa sztucznego, nierdzewne
 • w rozmiarach od Tr10x2 do Tr140 x 14
 • z gwintem prawym i lewym

Zobacz pełną ofertę na nakrętki w naszym katalogu.

 

Oddělovací linka
NOWOŚCI W ŁAŃCUCHACH

Nowości w łańcuchachJako znany dostawca łańcuchów standardowych oraz specjalnych chcielibyśmy Wam przedstawić nowości w ramach tego asortymentu oraz przypomnieć Wam o usługach, jakie w ramach tego asortymentu oferujemy:

 • najszerszy asortyment
 • szybkie dostawy
 • profesjonalne dzielenie i łączenie łańcuchów na odcinki
 • montaż zabieraków

Konkretne napędy łańcuchowe oferujemy na podstawie warunków technicznych i jakościowych oraz dla określonej żywotności. Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo ofertę z indywidualnie dobranym łańcuchem do Waszej aplikacji.

W ramach naszych usług pragniemy Was poinformować, że dzięki nowej prasie jesteśmy w stanie samodzielnie dzielić łańcuchy rolkowe aż do rozmiaru 32B-2, umożliwia nam to profesjonalne i szybkie dzielenie łańcuchów nawet przy większych seriach.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 01.VII obniżamy ceny sprzedażowe łańcuchów bezobsługowych serii MEGALIFE aż o 17,5%. Główną zaletą tych łańcuchów jest ich bezobsługowość, co w bezpośredni sposób przekłada się obniżenie kosztów  użytkowania łańcuchów oraz uproszczenie obsługi urządzenia. Łańcuchy MEGALIFE idealnie nadają się do pracy w czystym środowisku, gdzie nie ma możliwości na smarowania łańcuchów (przemysł spożywczy, farmaceutyczny, elektroniczny itd.)

Asortyment łańcuchów jest uzupełniony o szeroką gamę kół łańcuchowych, napinaczy, prowadnic itd.

Oddělovací linka
NOWY KATALOG ELEMENTY NAPĘDU

Elementy napędu - katalog głównyMiło nam poinformować że wydaliśmy nową wersję naszego katalogu Elementy napędu. Katalog ten, zawierający ponad 23 000 pozycji, jest wyjątkowy ze względu na złożoność oraz zakres informacji technicznych w nim zawartych.

Ponadto na część towarów zmieniliśmy kody. Zmiana była spowodowana ujednoliceniem systemu z filiami zagranicznymi.

 

 

W porównaniu do poprzedniej wersji, znacznie poszerzyliśmy naszą ofertę:

 • ograniczniki momentu obrotowego cierne, synchroniczne i asynchroniczne, pneumatyczne
 • ograniczniki siły osiowej
 • sprzęgła rozłączne bezluzowe, mieszkowe, elastyczne, łańcuchowe, lamelowe i inne
 • pasy klinowe poliuretanowe
 • pasy klinowe segmentowe
 • pasy poliuretanowe okrągłe
 • prowadnice pod pasy zębate

Ponadto znajdziecie mnóstwo produktów będących poszerzeniem naszej oferty oraz produkty, które znajdowały się w naszej ofercie, a nie miały swojego miejsca w poprzednim katalogu.

Katalog ten przygotowywaliśmy przez ostatnie 2 lata. Mamy nadzieję, że szybko pomoże Państwu zorientować się w dostępnej ofercie i znaleźć najlepsze rozwiązania oraz że stanie się on nieodzownym narzędziem w codziennej pracy.

Oddělovací linka
LISTWY ZĘBATE

Listwy zębatePragniemy Państwu przedstawić nasza ofertę dotyczącą listew i kół modułowych.
Dzięki stałej współpracy z naszym włoskim dostawcą, na naszym magazynie stale utrzymujemy duże stany listew zębatych  i kół modułowych wykonanych z materiału C45.

Nasze listwy wykonane są według normy DIN 3962/63/67 w 8-9 klasie dokładności i posiadają długość 2000mm z możliwością docięcia do potrzeb klienta.

 

Nasza standardowa oferta:

 • listwy zębate modułowe w rozmiarach: M1 do M6,
 • koła zębate walcowe z piastą w rozmiarach: M1 do M6 ( w zależności od ilości zębów),
 • koła zębate walcowe bez piasty w rozmiarach: M1 do  M6 ( w zależności od ilości zębów)

Na zapytanie wykonujemy również listwy z innych materiałów, o innych wymiarach i modułach.
Zapraszamy do składania zapytań oraz na naszą stronę internetową w celu zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

 

Oddělovací linka
PASY ZĘBATE GATES POLY CHAIN GT CARBON

Pasy zębate Gates Poly Chain GT Carbon®Dziś prezentujemy Państwu pasy zębate Poly Chain GT Carbon®, których producentem jest firma Gates®.

Z Gates® współpracujemy od początku naszej działalności, w tym czasie wielu klientów przekonało się o niezmiennej, wysokiej jakości oferowanych pasów zębatych i klinowych.

Pas Poly Chain GT Carbon® jest najmocniejszym pasem zębatym dostępnym na rynku, zapewnia bezobsługowy i ekologiczny napęd. Jest doskonałą alternatywą dla napędów łańcuchowych i reduktorów.

Inżynierom firmy Gates® udało się połączyć odporny na zmęczenie karbonowy kord wzmacniający, z pasem wykonanym z nowego rodzaju poliuretanu, który charakteryzuje się dużą twardością i lekkością.

Zalety i konstrukcja:

 • zapewnia czysty, cichy, bezobsługowy i oszczędny napęd
 • pas został wykonany z nowego lekkiego rodzaju poliuretanu, który wykazuje znaczną odporność na różne chemikalia i zapewnia doskonałe zespolenie z kordem wzmacniającym
 • zęby pasa pokryte są nylonową tkaniną, która chroni pas przed otarciami, wiórami i innymi zanieczyszczeniami
 • ewolwentowy zarys zęba zapewnia równomierne rozłożenie naprężenia oraz umożliwia przenoszenie wysokich obciążeń
 • przy pasie Polychain GT Carbon możliwe jest stosowanie napinaczy zewnętrznych
 • dzięki zerowej rozciągliwości napięcie pasa nie ulega zmianie przez całą żywotność przekładni
 • może pracować w temperaturach od -54 °C do +85 °C
 • pracuje na klasycznych kołach Poly Chain® GT

Zastosowanie:

 • przemysł (górnictwo, przemysł spożywczy, papierniczy, tekstylny)
 • budowa przenośników, podnośników
 • przemysł drzewny i wiele innych

Przydatne linki:

Oddělovací linka
NOWOŚCI HALDER 2012/2013

Normalia Haldera - nowości 2012/2013Postęp i ciągłe ulepszanie są podstawą dobrej kondycji w biznesie, w związku z tym producent normalii, firma Halder kolejny raz opracowała szereg nowości, które chcielibyśmy Państwu zaprezentować.

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie Halder rozszerza swoją ofertę o nowe elementy oraz dodatkowe rozmiary elementów istniejących.

Nowe oraz uzupełniające produkty zostały zaznaczone kolorem niebieskim na liście produktów.

Oferta obejmuje następujący asortyment:

 • Sworznie ustalające w wykonaniu w całości ze stali nierdzewnej
 • Sworznie blokujące kulkowe z pierścieniem rozciąganym
 • Sworznie nośne kulkowe wykonane w dodatkowych rozmiarach
 • Tuleje mocujące do sworzni nośnych kulkowych
 • Sworznie ustalające z podkładką zabezpieczającą – 4 nowe rodzaje zakończeń
 • Naprężacze nasadzane – nowy rozmiar
 • Gałki w wykonaniu ze stali nierdzewnej lub oksydowanej
 • Korby ręczne wykonane ze stali nierdzewnej
 • Uchwyty krzyżowe wykonane ze stali nierdzewnej
 • Uchwyty gwiazdowe wykonane ze stali nierdzewnej
 • Wibroizolatory metalowo – gumowe – dodatkowe wymiary

 Przydatne linki:

Oddělovací linka
WIELKA OBNIŻKA CEN

Wielka obniżka cenW odpowiedzi na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową pragniemy Państwa poinformować, że wprowadziliśmy nowy cennik na nasz asortyment.

Wielka obniżka cen katalogowych obejmuje produkty wyszczególnione w tym folderze.

Grupa Haberkorn to ponad 100 lat doświadczenia zdobywanego na europejskich rynkach. Od początku swojej działalności staramy się w jak najlepszy sposób zaspokajać potrzeby swoich klientów. Zapewniamy dostawy towarów wysokiej jakości, od sprawdzonych dostawców, duże zasoby magazynowe oraz profesjonalną pomoc i doradztwo techniczne. Nasze doświadczenie i ciężka praca pozwalają nam na ciągłe doskonalenie się, a co za tym idzie, na oferowanie bardziej konkurencyjnych rozwiązań.

Oddělovací linka
RURY SZALUNKOWE MONOTUB DD

Rury szalunkowe MONOTUB DDZapraszamy do zapoznania się asortymentem rur szalunkowych MONOTUB DD. Rury wykonane są z tektury zmieszanej z tworzywem sztucznym, dlatego są lekkie i wodoodporne, co umożliwia ich łatwe transportowanie oraz składowanie lub montaż w każdych warunkach atmosferycznych.

Od trzech lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem rur szalunkowych Monotub DD na rynku polskim.  W tym czasie otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii wykonawców stosujących ten produkt.
W parze z wysoką jakością rur idzie duża rozpiętość ich rozmiarów – dostępne są rury szalunkowe o średnicach od 150mm do 1200mm, a dodatkowo dzięki możliwości przycinania i łączenia rur na plac budowy dostarczane są szalunki w dokładnie określonych długościach. W ofercie posiadamy również rury szalunkowe kwadratowe, prostokątne oraz o specjalnych kształtach.

Rury szalunkowe Monotub DD dostępne są w dwóch naszych magazynach - w Skrzyszowie (woj. śląskie) oraz w Warszawie. Zapewniamy szybką realizację zamówień i terminowe dostarczenie towarów na budowę m.in. własnymi środkami transportu. Oferujemy kompleksową obsługę i doradztwo.

Oddělovací linka
PRZEGUBY CARDANA I WAŁY PRZEGUBOWE

Przeguby Cardana i wały przeguboweDostarczamy uniwersalne przeguby wg normy DIN808 z wysokojakościowej stali C45 oraz stali nierdzewnej V2A (1.4305)  lub V4A (1.4571). Na zapytanie możliwe jest wykonanie przegubów ze stali automatowej.

W naszej ofercie znajdą Państwo przeguby i wały kardana w standardowym wykonaniu z panewką oraz z wysokojakościowymi łożyskami igłowymi.

Do każdego przegubu oferujemy idealnie dopasowane osłony wykonane ze specjalnej skóry, które trwałością przewyższają swoje gumowe odpowiedniki nawet dziesięciokrotnie! Dodatkowo osłony skórzane są odporne na nagłe zmiany temperatury, chemikalia, a zakres temperatur ich pracy jest niezwykle szeroki i zawiera się w przedziale od -100st. C do +80 st. C.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym podstawowym katalogiem dostępnym na naszej stronie internetowej oraz do składania zapytań.

Oddělovací linka
X-GUARD LIGHT

X-Guard LightPragniemy przedstawić nowe, bardziej ekonomiczne rozwiązania systemu X-Guard – Light 19x19. Dzięki zmianom konstrukcyjnym mocowań, słupów i paneli nasz system pozwala na znaczne obniżenie ich ceny.

Ogrodzenia ochronne maszyn X-Guard zostały również wzbogacone o panele z mniejszym oczkiem 50x20mm, które pozwalają nam na skrócenie odstępu ochronnego ogrodzenia od maszyny.

System X-Guard charakteryzuje się unikalną i bardzo pomysłową konstrukcją, co umożliwia szybko i łatwo wydzielać strefy niebezpieczne czy też magazynowe. Elastyczność i łatwość obsługi, a także szybkie dostawy i instalacja gwarantują, że system X-Guard będzie zawsze korzystnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

 

Oddělovací linka
STANOWISKA MONTAŻOWE

Stoły montażowePragniemy Państwu zaprezentować naszą ofertę w zakresie budowy stanowisk montażowych, stołów roboczych oraz linii technologicznych.

Wykonywane przez nas konstrukcje montowane są z systemu profili aluminiowych ITEM za pomocą specjalnych złączy (brak jakichkolwiek połączeń spawanych). W związku z tym, iż wszystkie konstrukcje są przygotowywane indywidualnie, dla potrzeb Klienta, jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt.

W dużych halach produkcyjnych, gdzie stanowiska, stoły tworzą linię technologiczną, możemy je zintegrować z przenośnikiem lub systemem przenośników ułatwiających odbiór i transport gotowych produktów w dowolne miejsce hali.

Stanowiska mogą być wykonane w wersji ESD (antystatyczne), pozwalającej wyeliminować powstałe podczas produkcji danego detalu uszkodzenia, spowodowane przez ładunki elektrostatyczne. Mogą również posiadać hydrauliczną regulację wysokości ( mechaniczną lub elektryczną) – idealne rozwiązanie przy pracy zmianowej gdzie w szybki i łatwy sposób zmieniamy wysokość blatu od podłoża, a co za tym idzie  pracownik ma idealną wysokość stanowiska co z pewnością zwiększa jego wydajność.

Zastosowanie stołów i stanowisk jest bardzo szerokie: między innymi przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, farmaceutyczny, AGD.

Naszą największa zaletą jest szybkość ich wykonania w powiązaniu z konkretną potrzebą Klienta. Oznacza to, że wszystkie stanowiska montażowe, stoły robocze, linie technologiczne, które firma Haberkorn produkuje, wykonywane są wg wymagań, wytycznych Klientów. Współpraca z najlepszymi dostawcami komponentów przyczynia się do zaoferowania Państwu konstrukcji o najwyższej jakości i trwałości wykonania. Posiadamy bardzo szeroką gamę akcesoriów: przyłącza elektryki, przyłącza pneumatyki, uchwyty narzędziowe i pod balanser, uchwyty na dokumenty i napoje, regulowane półki, dodatkowe szuflady.

Celem naszej pracy jest zaproponowanie Państwu optymalnych rozwiązań, dopasowanych do konkretnych potrzeb, w oparciu o dostarczone nam wymogi techniczne.

 • Folder Stanowiska montażowe dostępny jest w dziale do pobrania lub bezpośrednio tutaj.

Zapraszamy do współpracy firmy ze wszystkich branż przemysłu…

Oddělovací linka
TRZPIENIE USTALAJĄCE HALDER

Trzpienie montażowe HALDERPrezentujemy Państwu trzpienie ustalające produkowane przez firmę Halder, której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim.

Są one szeroko stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest częsta zmiana położenia, gdzie potrzebna jest szybkość w ustawianiu urządzenia oraz precyzja, elementy firmy Halder znajdują zastosowanie.

Oferowane przez naszą firmę są wykonywane w wielu kombinacjach materiałowych, same trzpienie wykonane są z hartowanej stali w wysokich tolerancjach, zapewniając pewne i niezwykle dokładne pozycjowanie i mocowanie.

 • występuje w wersjach
  • wersja „mini“ z pozycją spoczynkową lub bez
  • wersja standardowa,długie oraz krótkie ze stali czarnej lub nierdzewnej
  • wykonanie z korpusem gładkim ze stali spawalnej do montażu na stałe
  • wykonanie z kołnierzem mocującym
  • trzpienie do mocowania w cieńkich blachach
  • trzpienie z dźwigniami przestawnymi
  • trzpienie z oprawkami do montażu równoległego i prostopadłego
  • trzpienie precyzyjne do maszyn obróbczych ,spawalniczych i wypalarek
 • Opis techniczny
  • wykonanie ze stali czarnej lub nierdzewnej
  • z łbem, bez łba lub z dźwignią lub kołem do montażu z linką
  • trzpień ustalający wykonany w wysokich tolerancjach
  • korpus wykonany ze stali kawsoodpornej lub szybkotnącej
  • tuleje dystansowe i oprawki mocujące do montażu trzpieni
  • nakrętki kontrujące pomocne w przykrecaniu trzpienia
  • szeroka gama wykonan umożliwia montaż oraz zastosowanie w wielu aplikacjach przemysłowych
  • wysoka jakość wykonania detali
  • w ofercie również elementy mogające w mocowaniu trzpieni
 • Logistyka
  • duże stany magazynowe
  • bogaty wybór zamienników
  • krótkie terminy realizacji
  • doradztwo techniczne
 • Aby sprawdzić ofertę trzpieni ustalających w katalogu, kliknij tutaj.
Oddělovací linka
ELEMENTY NIESTANDARDOWE

Elementy niestandardoweW odpowiedzi na ciągle rosnące zainteresowanie naszych klientów w temacie produkcji elementów niestandardowych, pragniemy zaprezentować Państwu nasze możliwości w zakresie obróbki elementów standardowych oraz produkcji elementów napędu na zamówienie klienta.

Dzięki posiadanemu osprzętowi oraz kooperacji z warsztatami obróbczymi, nasza firma oferuje szeroki zakres usług dotyczących obróbki elementów katalogowych oraz możliwość wykonania elementów zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez klienta. 

Nasza oferta zawiera:

 • Obróbkę mechaniczną:
  • frezowanie,
  • toczenie,
  • wiercenie,
  • dłutowanie;
 • Obróbkę cieplną:
  • hartowanie powierzchniowe (indukcyjne)
 • Obróbkę powierzchniową:
  • czernienie,
  • cynkowanie;
 • Wykonywanie elementów niestandardowych zgodnie z rysunkami otrzymanymi od klienta

Zapraszamy do składania zapytań.
Z przyjemnością przygotujemy ofertę oraz dołożymy wszelkich starań aby byli Państwo zadowoleni z naszych usług.

Oddělovací linka
PRZEGUBY CARDANA I WAŁY PRZEGUBOWE

Przeguby Cardana i wały przeguboweZ naszym dostawcą przegubów współpracujemy od początku naszej działalności w Polsce. W tym czasie setki klientów przekonało się o nieprzeciętnej trwałości i jakości asortymentu oferowanego przez tą niemiecką manufakturę.

 

 

  

Najwyższa precyzja:

 • wysokiej klasy materiały oraz najnowocześniejsze technologie
 • unikalny proces produkcji skutkujący osiąganiem ponadprzeciętnych parametrów pracy
 • nadzór specjalistów nad każdym etapem produkcji
 • artowane i szlifowane elementy robocze to redukcja luzów i dłuższa żywotność już od pierwszego uruchomienia


Dlaczego nasze przeguby?

 • wysoka precyzja to rzadsze przestoje co przekłada się na zysk firmy
 • szerokie spektrum zastosowań dzięki bogatemu asortymentowi
 • realizacja indywidualnych zamówień w oparciu o dostarczoną przez klienta dokumentację
 • przeguby wykonane są według międzynarodowych norm dzięki czemu mają Państwo pewność, że będą idealnie współgrać z każdą maszyną


Typy oferowanych przegubów

 • przeguby pojedyncze z panewką oraz łożyskiem igiełkowym
 • przeguby podwójne z panewką oraz łożyskiem igiełkowym
 • wały kardana z panewką oraz łożyskiem igiełkowym
 • tuleje i wały wieloklinowe
 • przeguby kulkowe
 • skórzane osłony przegubów – unikalne na rynku polskim, nawet 10x wyższa trwałość!


Usługi dodatkowe

 • sprzedaż przegubów o nietypowych wymiarach i wykonaniach
 • doradztwo techniczne


Każde zapytanie traktujemy indywidualnie, realizujemy zamówienia w bardzo szerokim zakresie.
Przeguby objęte są pełną gwarancją producenta.

Oddělovací linka
SYSTEMY TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO

Systemy transportu wewnętrznegoW pierwszym kwartale 2012 roku, rozszerzyliśmy gamę naszych katalogów o nowy katalog Systemy Transportu Wewnętrznego, który zawiera przegląd różnych typów przenośników, jakie jesteśmy w stanie zaproponować Klientom.

Doświadczenie w montażu konstrukcji pozwala nam zbudować przenośnik "uszyty na miarę" pod Klienta, zachowując jednocześnie krótkie terminy dostaw.

Nasza firma oferuje kompleksowe systemy transportu wewnętrznego czyli całe linie transportowe, produkcyjne i montażowe. Systemy transportu wewnętrznego budowane są z kilku rodzajów przenośników: taśmowych, paskowych, łańcuchowych, modularnych, płytkowych. Poszczególne typy przenośników mogą być dowolnie łączone w celu zbudowania kompletnego systemu transportowego (linii transportowej).

Katalog umożliwia szybką orientację w rodzajach oferowanych przez nas przenośników, zawiera bogatą listę wyposażenia dodatkowego: ograniczenia boczne, czujniki, przemiennik częstotliwości, niestandardowe podstawy, wyłącznik awaryjny itp.

Zarówno w katalogu, jak i na naszej stronie internetowej, znajdują się specjalne formularze, dzięki którym w łatwy sposób można wysłać do nas zapytanie na przenośnik. Formularz zawiera wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym w miarę szybko możemy przedstawić ofertę Klientowi.

W katalogu tym, znajduje się również tabela porównawcza przenośników, która pomoże wybrać odpowiedni przenośnik pod potrzeby danego Klienta.

•    Wersja elektroniczna katalogu w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj

Oddělovací linka
WAŁKI I TULEJE WIELOKLINOWE

Wałki i tuleje wieloklinowePragniemy zapoznać Cię z oferowanym przez naszą firmę asortymentem wałów i tulei wieloklinowych. Ogromne doświadczenie naszego dostawcy stawiane może być za wzór do naśladowania dla firm konkurencyjnych.

Spowodowane jest to tym, że produkcja wałów i tulei wieloklinowych odbywa się w Niemczech, dzięki temu mają Państwo pewność, że elementy te spełniają europejskie normy, a proces technologiczny, w którym powstają należy do najnowocześniejszych na świecie. Dobrze zaopatrzony magazyn sprawia, że jesteśmy w stanie szybko realizować nawet duże zamówienia.

Oferta podstawowa

 • wałki wieloklinowe - szeroka gama rozmiarów - od A6x11x14 do A8x42x48
 • towar dostarczamy w odcinkach do 3 metrów oraz tniemy na żądaną długość
 • tuleje wieloklinowe okrągłe
 • tuleje wieloklinowe z kołnierzem
 • pierścienie mocujące zaciskowe

Informacje technniczne

 • produkty wg DIN ISO 14
 • wałki wieloklinowe wykonane ze stali C45 lub stali nierdzewnej 1.4305 (na zapytanie)
 • tuleje wieloklinowe wykonane ze stali st 52.3 (16 MnCsS 5) lub z bronzu RG7 (GC-CuSn 5/7 SnPb)
 • tuleje z kołnierzem wykonane ze stali st 52.3 (16 MnCsS 5) lub z bronzu RG7 (GC-CuSn 5/7 SnPb)

Przykładowe zastosowania

 • prowadzenie liniowe w ploterach
 • zabezpieczenie przed obrotem i zapewnienie równoliniowości przesuwu
 • w przeniesienu mocy silnik-koła przy dużych obciążeniach o momentach
 • zapewnienie bezluzowej pracy przy zmiennym kierunku obrotów
 • do budowy sprzęgieł rozłącznych bezpieczeństwa w wielu typach maszyn
Oddělovací linka
NOWY KATALOG OCHRONY MASZYN X-GUARD®

Nowy katalog ochrony maszyn X-Guard®Firma Haberkorn jako przedstawiciel szwedzkiej firmy Axelent w Polsce, przedstawia Państwu nowy katalog ogrodzeń ochronnych maszyn X-Guard® na rok 2012.
Wydanie nowego katalogu związane jest z rozbudową istniejącego systemu X-Guard®, który spełnia aktualną dyrektywę maszynową 2006/42 EC z dnia 29.12.2009 r.

Przede wszystkim w ostatnim czasie uległ zmianie sposób demontażu paneli za pomocą specjalnego narzędzia X-Key, wprowadzono nowe rozwiązania jeśli chodzi o segmenty drzwiowe, a także w ofercie znalazły się nowe akcesoria.
Dodatkowo słupy 50x50 mm w systemie X-Guard® występują w standardzie w takich kolorach jak: czarny RAL 9011, niebieski RAL 5005 i żółty RAL 1018. Pozostałe kolory możemy Państwu zaproponować za dodatkową opłatą.
W przypadku paneli siatkowych, w chwili obecnej można już zamawiać panele z oczkiem siatki 51x21mm o wysokości paneli 2200mm, co pozwala zmniejszyć odstęp ochronny od strefy niebezpiecznej z 200mm do 120mm.
Dodatkowo możemy Państwu zaproponować oprócz tradycyjnych paneli siatkowych, panele metalowe, gdzie wypełnienie stanowi blacha 0,8mm, panele z tworzywem sztucznym o grubości 2mm, oraz kombinacja paneli metalowych z oknem.

Zamówienie elementów katalogowych ogrodzenia jest u nas realizowane w 2-3 tygodnie od dnia przyjęcia zamówienia, natomiast na pozostałe elementy niestandardowe termin realizacji może się wydłużyć maksymalnie o tydzień.

Oddělovací linka
SRUBY I NAKRĘTKI TRAPEZOWE

Śruby trapezowe i nakrętkiNasza firma jest dystrybutorem śrub i nakrętek trapezowych szwajcarskich oraz włoskich producentów.
Śruby i nakrętki trapezowe produkowane są według normy DIN 103, która zharmonizowana jest z normą ISO.

W naszym katalogu znajdą Państwo dostępne wymiary oraz bardziej szczegółowe dane techniczne tych produktów.

Podstawowa oferta zawiera:
•    Śruby trapezowe- stal czarna z gwintem walcowanym;
•    Śruby trapezowe- stal nierdzewna 1.4021/1.4305 z gwintem frezowanym;
•    Nakrętki trapezowe stalowe cylindryczne i sześciokątne;
•    Nakrętki trapezowe z brązu cylindryczne i cylindryczne z kołnierzem.

Oferujemy zarówno katalogowe produkty, jak i nietypowe rozwiązania, indywidualnie dobrane do potrzeb konkretnej aplikacji.

Oddělovací linka
STANOWISKA MONTAŻOWE

Stanowiska montażowePragniemy zaprezentować Państwu naszą ofertę w zakresie budowy stanowisk montażowych, stołów roboczych oraz linii technologicznych wykonanych na profilach aluminiowych.

Naszą największa zaletą jest szybkość ich wykonania w powiązaniu z konkretną potrzebą klienta (brak standardów). Współpraca z najlepszymi dostawcami komponentów przyczynia się do oferowania Państwu konstrukcji o najwyższej jakości i trwałości wykonania. Jest możliwość wykonania konstrukcji w wersji ESD, antystatycznej, jak również zainstalowania hydraulicznego systemu, który pozwala w łatwy sposób regulować wysokość blatu stołu, zapewniając pracownikowi ergonomiczną pozycję.

Celem naszej pracy jest zaproponowanie Państwu optymalnych rozwiązań, dopasowanych do konkretnych potrzeb w oparciu o dostarczone nam wymogi techniczne.

Oddělovací linka
DYSTANSE BETONOWE I ZBROJENIA ODGINANE

Dystanse betonowe i zbrojenia odginaneMając na uwadze zbliżający się sezon budowlany oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Haberkorn Sp. z o.o. prezentuje Państwu ofertę na nowe pozycje magazynowe z zakresu techniki szalunkowej:

Dystanse z betonu stosowane są do pionowych i poziomych zbrojeń, w przypadku gdy stawiane są specjalne wymagania dotyczące powierzchni elementów betonowych. Dystanse betonowe mają wysoki stopień wytrzymałości na nacisk, a ich różne kształty umożliwiają szerokie zastosowanie.
Oferujemy Państwu różnego rodzaju podkładki betonowe – punktowe, liniowe, trójkątne, tuleje dystansowe oraz akcesoria betonowe i różnego rodzaju urządzenia pomocnicze.

Zbrojenia odginane typu PLEXUS wykorzystywane są przy wykonywaniu konstrukcji żelbetowych, służą do łączenia zbrojeń elementów sąsiadujących ze sobą np. łączenie ścian ze stropami, ścian z kolejnymi ścianami itp. Oferujemy zbrojenia odginane pojedyncze lub podwójne o różnych wymiarach.

Firma Haberkorn Sp.z  o.o. jako część międzynarodowego holdingu z ponad stuletnim doświadczeniem, gwarantuje swoim klientom fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny. W zakresie techniki szalunkowej posiadamy dwa magazyny – w Skrzyszowie oraz w Warszawie, dzięki temu oferujemy Państwu krótkie terminy realizacji zamówień i szybkie dostawy.

•    Szczegółowe informacje o dystansach z betonu tutaj
•    Szczegółowe informacje o zbrojeniach odginanych tutaj
•    Wersja elektroniczna katalogu tutaj
•    Prośba o wysłanie katalogu papierowego tutaj

Oddělovací linka
KATALOG ŁAŃCUCHÓW IWIS W JĘZYKU POLSKIM

Katalog łańcuchów Iwis w języku polskimZ prawdziwą przyjemnością oddajemy w Wasze ręce przetłumaczony na język polski katalog łańcuchów wysokojakościowych niemieckiej firmy IWIS.

Dołożyliśmy starań aby zawarte w nim informacje były jasne i przejrzyste co ma skutkować łatwością i przyjemnością użytkowania.
Wierzymy, że katalog ten będzie pomocny przy doborze możliwie najlepszych rozwiązań dla mniej lub bardziej wymagających aplikacji, co w efekcie przełoży się na korzyści ekonomiczne.

W razie pytań chętnie służymy pomocą. Z pozdrowieniami zespół Haberkorn Ulmer Polska.

 

 

Oddělovací linka
HYDRAULICZNE SYSTEMY PODNOSZENIA ERGOSWISS

Hydrauliczne systemy podnoszenia ErgoswissZastosowania hydraulicznych systemów podnoszenia i ustawiania Ergoswiss są prawie nieograniczone. Możliwość ustawienia wysokości stołów (biurowe, CAD, montażowe, do pakowania, laboratoryjne, ławy stolarskie i warsztatowe) oraz powierzchni roboczych (lady, stacje kasowe, okienka rejestracyjne) pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pracowników.

Systemy Ergoswiss stanowią korzystną pod względem kosztów i efektywną alternatywę przenoszenia dużych ciężarów. Na przykład przy podnoszeniu pokryw maszyn lub szklanych kopuł witryn, w celu zmiany wysokości podestów, w instalacjach samochodowych lub w celu dopasowania transporterów i przenośników rolkowych do różnych pozycji pracy.

Dzięki optymalnemu ustawieniu miejsca pracy zmniejsza się zmęczenie pracowników, co - obok zwiększenia produkcyjności - prowadzi do zmniejszenia się liczby zranień i wypadków. Zmniejsza się również ilość dolegliwości zdrowotnych, w szczególności uszkodzeń kręgosłupa. Dzięki tym czynnikom system amortyzuje się w ciągu kilku miesięcy. W biurze, w przemyśle, w gospodarstwie domowym, w domach opieki czy w przychodniach lekarskich - wszędzie znajdzie się wiele możliwości stworzenia łatwiejszych, bardziej komfortowych i sprzyjających większej produkcyjności warunków życia i pracy.

 

Oddělovací linka
NOWY KATALOG NORMALII N3 W JĘZYKU POLSKIM

Katalog HalderaNiemiecka firma Halder jest znanym na świecie producentem normali, elementów mocujących  i pozycjonujących oraz kompletnych systemów mocowań dedykowanych obróbce seryjnej.

Jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Halder na rynek polski, czuliśmy się odpowiedzialni za szybkie przetłumaczenie katalogu oraz strony internetowej. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo pomoże to naszym klientom dotrzeć do potrzebnych informacji oraz skróci czas potrzebny na dobór niezbędnych detali.

Cieszymy się na dalszą współpracę z Wami, liczymy, że wraz z nowym katalogiem N3, dodatkowo się ona zacieśni. Pozostajemy również do Państwa dyspozycji, w przypadku jakichkolwiek pytań.

 

 

Oddělovací linka
SYSTEM BUDOWY MASZYN

System budowy maszynWychodząc naprzeciw nowym potrzebom rynku oraz dążeniu do zwiększenia wydajności procesów technologicznych, poprawienia ich sprawności i niezawodności pragniemy zaprezentować Państwu naszą ofertę w zakresie budowy stanowisk montażowych, linii technologicznych oraz układów transportowych wykonanych w oparciu o aluminiowe systemy modułowe.

Jesteśmy producentem wszelkiego rodzaju konstrukcji na bazie profili aluminiowych m. in. stanowisk montażowych (stoły robocze) i przenośników (taśmowych, rolkowych, paskowych i innych). Konstrukcje wykonujemy pojedynczo lub dostosowane do już istniejących linii produkcyjnych czy transportowych jak również wykonujemy całe linie montażowe czy transportowe.

Naszą największa zaletą jest szybkość ich wykonania w powiązaniu z konkretną potrzebą klienta (brak standardów). Współpraca z najlepszymi dostawcami komponentów przyczynia się do oferowania Państwu konstrukcji o najwyższej jakości i trwałości wykonania.

Celem naszej pracy jest zaproponowanie Państwu optymalnych rozwiązań, dopasowanych do konkretnych potrzeb w oparciu o dostarczone nam wymogi techniczne.

Za pomocą systemu profili aluminiowych możemy  zaproponować Państwu nowoczesne rozwiązania również w zakresie budowy ram i obudów maszyn oraz prowadnic liniowych.

Dopełnieniem naszej oferty  są stalowe ogrodzenia ochronne szwedzkiej firmy Axelent. Produkty te stosowane są jako wygrodzenia magazynów oraz obudowy ochronne maszyn zachowując przy tym aktualne dyrektywy maszynowe.

Od 2008 roku jesteśmy również dystrybutorem hydraulicznych systemów podnoszenia szwajcarskiej firmy Ergoswiss

Nasz sukces opieramy na indywidualnych rozwiązaniach konstrukcyjnych po aprobacie klienta, począwszy od planowania, poprzez konstrukcję, produkcję, montaż, a skończywszy na uruchomieniu i serwisie. Wykonujemy również projekty według powierzonej nam dokumentacji.

Zapraszamy do współpracy firmy ze wszystkich branż przemysłu.

Oddělovací linka
NOWY KATALOG OGRODZEŃ MAGAZYNOWYCH AXELENT STORE

Nowy katalog Axelent StoreFirma Haberkorn Ulmer Polska jako przedstawiciel szwedzkiej firmy Axelent w Polsce, przedstawia Państwu nowy katalog wygrodzeń magazynowych AXELENT STORE.

Katalog zawiera dodatkowe akcesoria dla wygrodzeń z serii STORE oraz całkowicie nowy ustandaryzowany system STOREROOM.

Ogrodzenia ochronne magazynów Axelent są podzielone na cztery serie o wspólnym oznaczeniu Store: Safestore, Flexistore, ShelfStore, Storeroom. Wybór systemu zależy od Waszych wymogów i życzeń. Chętnie pomożemy Wam w wyborze odpowiedniego systemu. Jednocześnie zapewniamy, że w naszym magazynie znajduje się wystarczająca ilość poszczególnych elementów ogrodzeń w standardowych kolorach.

Wszystkie elementy z katalogu AXELENT STORE dostępne w standardowych terminach. Zamówienie katalogowych części  ogrodzenia jest u nas realizowane w 2-3 tygodnie od dnia przyjęcia zamówienia.

•    Szczegółowe informacje o ogrodzeniach magazynowych dostępne tutaj
•    Wersja elektroniczna katalogu STOREROOM w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj
•    Prośba o wysłanie katalogu papierowego

Oddělovací linka
EKONOMICZNA LINIA ŁAŃCUCHÓW SATURN

Ekonomiczna linia łańcuchów saturnDobra jakość w korzystnej cenie? To możliwe! Łańcuchy serii SATURN wykonane są według europejskich norm dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach niskobudżetowych. Firma BEA jako jeden z największych europejskich dostawców elementów napędu dba o wysoką jakość swoich produktów co przekłada się na zadowolenie klientów.

Dla kogo jest SATURN?

- dla osób poszukujących taniego i sprawdzonego rozwiązania dla swoich aplikacji
- dla każdego kto szuka oszczędności, a nie chce rezygnować z elementów znormalizowanych inwestując pieniądze w produkty niewiadomego pochodzenia lub słabe jakościowo
- dla konstruujących prototypowe rozwiązania, testerów

Zakres oferowanych łańcuchów SATURN (wg normy DIN 8187 / ISO606)

 • Łańcuchy rolkowe o podziałkach:
 • -jednorzędowe  04-1 – 48B-1*
  -dwurzędowe 05B-2 – 48B-2*
  -trzyrzędowe 06B-3 – 48B-3*

 • Łańcuchy rolkowe z prostymi płytkami o podziałkach:
 • -jednorzędowe 08B-1 – 16B-1
  -dwurzędowe 10B-2 – 16B-2

 • Łańcuchy nierdzewne 1 o podziałkach:
 • -jednorzędowe 06B-1 – 16B-1*
  -dwurzędowe 06B-2 – 16B-2*

  *niektóre rozmiary dostępne na zapytanie
  1 zakres pracy łańcucha nierdzewnego -20 – 400 st.C; AISI 304

Usługi dodatkowe

 • Sprzedaż łańcuchów w nietypowych odcinkach
 • Doradztwo techniczne

 

Oddělovací linka
RAMY I OBUDOWY MASZYN

Ramy i obudowy maszynJednym z rodzajów konstrukcji jakie są wykonywane przez firmę Haberkorn Ulmer Polska są wszelkiego rodzaju ramy i obudowy maszyn. Stosowany system profili aluminiowych pozwala na wykonanie ram i osłon zgodnie z potrzebami klienta pod konkretną maszynę.

Do produkcji ram maszyn system item oferuje ponad 100 typów profili w zróżnicowanych rozmiarach, oraz inne elementy, które są gwarancją solidnego i stabilnego wykonania oraz długoletniej bezawaryjności.

Zalety ram maszyn z profili aluminiowych:

 • łatwy montaż i demontaż,
 • możliwość dodatkowych modyfikacji,
 • szybka regulacja,
 • lekka konstrukcja,
 • nowoczesny design.

Obudowy, w zależności od potrzeb, mogą zostać wykonane z drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi, dodatkowo, gdy zachodzi taka potrzeba, drzwi mogą zostać zabezpieczone przed otwarciem przy pomocy wyłączników bezpieczeństwa podłączonych do układu sterowania osłanianej maszyny.

W zależności od potrzeb oferujemy osłony i wygrodzenia z następującym wypełnieniem:

 • płyty z pleksi,
 • płyty z poliwęglanu,
 • płyty z PCV,
 • płyty dibond,
 • blachy perforowane,
 • siatki karbowane,
 • siatki cięto-ciągnione,
 • panele wygłuszające,
 • inne.

Oddělovací linka
NOWA GENERACJA PASÓW KLINOWYCH I ZĘBATYCH FIRMY GATES

Nowa generacja pasów klinowych i zębatych GatesW związku ze stale rosnącymi cenami usług serwisowych i energii, przedsiębiorstwa coraz intensywniej poszukują  możliwości poprawy efektywności działania i ograniczenia kosztów operacyjnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów Haberkorn Ulmer Polska Sp. z o.o. jako autoryzowany dystrybutor firmy Gates, pragnie przedstawić najnowsze produkty w postaci pasów zębatych i klinowych, które pozwolą uzyskać jeszcze lepszą wydajność, niezawodność i sprawność napędów.

Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo w nowo opracowanych folderach przeglądowych.
 

Wybrane typy oferowanych pasów Gates i ich zastosowanie:

 • Poly Chain GT Carbon – poliuretanowy pas synchroniczny z nowo opatentowanym karbonowym kordem wzmacniającym, który został stworzony do napędów charakteryzujących się wysokimi momentami i niskimi prędkościami obrotowymi. Jest doskonałą alternatywą dla napędów łańcuchowych.

 • Quad Power III – najwyższej jakości pas klinowy, charakteryzujący się jeszcze wyższą mocą znamionową, wydłużonym okresem eksploatacji oraz zmniejszeniem zużycia energii. Dzięki znacznie poszerzonemu zakresowi temperatur pracy znajduje zastosowanie we wszystkich aplikacjach opartych na pasach klinowych, poprawiając ich wydajność i bezawaryjność.

 • Predator – najmocniejszy pas klinowy dostępny na rynku ,bezkonkurencyjny w przenoszonych siłach. Idealnie nadaje się do ciężkich warunków pracy przy ekstremalnie obciążonych aplikacjach. Pas przeznaczony do „zadań specjalnych”.

•    Wersje elektroniczne przeglądówek są dostępne również w dziale "do pobrania"
•    Prośba o wysłanie katalogu papierowego

Oddělovací linka
PRZENOŚNIKI TAŚMOWE MINI 24V

Przenośniki MINI 24Vw naszym dzisiejszym numerze chcielibyśmy przedstawić nowy przenośnik typu MINI 24, o który został już poszerzony w ostatnim wydaniu nasz katalog systemów transportowych i który to przenośnik został już dla Was udoskonalony.

Rozwój tego przenośnika jest głównie związany z życzeniami naszych klientów dla których ważne są minimalne rozmiary konstrukcji a dodatkowo poszerza naszą ofertę w zakresie przenośników taśmowych.

Główną cechą przenośnika 24V jest zastosowanie napędu mini (DC 24 V silnik prądu stałego z przekładnią planetarną), który umieszczony jest wewnątrz konstrukcji przenośnika. Żywotność napędu jest min 20.000 godzin. Obciążenie w zależności od prędkości taśmy może wynosić do 15 kg.

Prędkość przenośnika taśmowego może być regulowana poprzez zmianę napięcia, zastosowania czujnika optycznego z zainstalowanymi takimi samymi funkcjami jak w przypadku konwencjonalnego przenośnika taśmowego.

Dla tego typu przenośnika opracowano nowe specjalnie regulowane zasilanie 7 V do 26 V z wbudowaną funkcją dla czujnika optycznego i łączem do automatycznego uruchamiania i zatrzymywania przenośnika.

Techniczne rozwiązania standardowego przenośnika MINI 24V:

 • podstawa oraz rama przenośnika wykonane są na bazie elementów systemu profili aluminiowych
 • stalowy bęben napędowy i zwrotny
 • zwarta budowa bębna napędowego
 • mocowania wałów z możliwością napinania taśmy transportowej
 • płyta z blachy nierdzewnej pod taśmą transportującą z prostą lub zagiętą krawędzią (ograniczenie boczne)
 • duży wybór typu taśm transportowych w zależności od ich własności, aplikacji i producentów; możliwość wykonania taśmy z zabierakami poprzecznymi, falbaną boczną oraz z klinem prowadzącym
 • napęd wykonany jako zwarta jednostka z elektronapędem 24V i przekładnią planetarną
 • prędkość może być stała lub regulowana przy pomocy zastosowania przemiennika częstotliwości
 • przenośnik może być wykonany zarówno z podstawą jak i bez niej jest ona wykonana z elementów systemu profili aluminiowych; możemy zaproponować i wykonać podstawę z możliwością regulacji wysokości (ręczna lub z napędem)
 • możliwość wykonania przyłącza elektrycznego z regulacją napięcia DC 24V
 • możliwość podłączenia prądu z zasilacza klienta (wymagane są odpowiednie parametry)

•    Szczegółowe informacje o przenośnikach MINI 24V dostępne są tutaj
•    Wersja elektroniczna katalogu przenośników w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj
•    Prośba o wysłanie katalogu papierowego

Oddělovací linka
ELEMENTY NIESTANDARDOWE

Elementy niestandardoweW związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem dotyczącym niestandardowych elementów napędu oraz części maszyn, pragniemy poinformować, że nasza firma oferuje szeroki zakres usług dotyczących obróbki asortymentu katalogowego jak również wykonanie elementów zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez klienta.

 

Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu:

 • Obróbkę mechaniczną- frezowanie, toczenie, wiercenie, dłutowanie;
 • Obróbkę cieplną-hartowanie powierzchniowe (indukcyjne)
 • Obróbkę powierzchniową- czernienie, cynkowanie;
 • Wykonywanie elementów niestandardowych zgodnie z rysunkami otrzymanymi od klienta

W związku z zakupem przez Haberkorn Ulmer najnowocześniejszych maszyn, obrabiarek oraz zatrudnienie doświadczonych specjalistów, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług, konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy realizacji zleceń.

Zapraszamy do składania zapytań.
Z przyjemnością przygotujemy ofertę oraz dołożymy wszelkich starań aby byli Państwo zadowoleni z naszych usług.

Więcej informacji uzyskają Państwo tutaj.

Oddělovací linka
STANOWISKA MONTAŻOWE

Stanowiska montażoweJesteśmy producentem szeroko rozumianych stanowisk montażowych wykonywanych na bazie profili aluminiowych. Wszystkie konstrukcje wykonujemy według potrzeb Klienta. Zastosowanie tych stanowisk jest bardzo szerokie: przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, AGD, itp.

Wykonywane przez nas konstrukcje spełniają wszystkie wymogi europejskie. Montowane są z systemu profili aluminiowych za pomocą specjalnych złączy (brak jakichkolwiek połączeń spawanych).

Stanowiska mogą posiadać regulacje wysokości mechaniczną lub elektryczną (z pamięcią) - przy pracy zmianowej za jednym naciśnięciem przycisku stół ustawia się w zaprogramowanej pozycji, więc pracownik ma idealną wysokość stanowiska co z pewnością zwiększa jego wydajność.

Stanowiska mogą być wykonane w wersji ESD (antystatyczne), pozwalającej wyeliminować powstałe podczas produkcji danego detalu uszkodzenia, spowodowane przez ładunki elektrostatyczne.

Wszystkie konstrukcje posiadają oświetlenie oraz w opcji inne przyłącza : elektryczne lub pneumatyczne,  dodatkowo możemy je wyposażać w pojemniki na elementy produkcyjneuchwyty na rysunki techniczneuchwyty na napoje, ramiona przegubowe, uchwyty na narzędzia itp.

W dużych halach produkcyjnych, gdzie stoły tworzą linię produkcyjną możemy je zintegrować z przenośnikiem lub systemem przenośników ułatwiających odbiór i transport gotowych produktów w dowolne miejsce.

W związku z tym, iż wszystkie konstrukcje są przygotowywane indywidualnie dla potrzeb partnera, jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt.

Jako zalety naszych produktów możemy wymienić:

 • dokładność wykonania,
 • łatwy i szybki montaż oraz demontaż,
 • możliwość modyfikacji gotowego stołu,
 • nowoczesny design,
 • lekka i solidna konstrukcja,
 • blaty z większości materiałów dostępnych na rynku,
 • możliwość hydraulicznej  regulacji wysokości,
 • możliwość uzbrojenia w elektryczne elementy w specjalnych profilach kanałowych,
 • możliwość podłączenia sprężonego powietrza przez specjalne profile itp.

Szczegółowe informacje o stanowiskach montażowych dostępne są tutaj.

Oddělovací linka
NOWY KATALOG OGRODZEŃ OCHRONNYCH AXELENT STORE

Nowy katalog Axelent StoreFirma Haberkorn Ulmer Polska jako przedstawiciel szwedzkiej firmy Axelent w Polsce, przedstawia Państwu nowy katalog wygrodzeń magazynowych AXELENT STORE.

Katalog zawiera dodatkowe akcesoria dla wygrodzeń z serii STORE oraz całkowicie nowy ustandaryzowany system STOREROOM.

Elementy ogrodzeń STOREROOM są idealnym rozwiązaniem w celu optymalizacji składowania towarów oraz poprawy bezpieczeństwa. Elastyczny system STOREROOM pozwala na łatwy montaż oraz demontaż ścianek ogrodzenia.

Ogrodzenie SOREROOM może być montowane do wysokości 3,2 m, panele można  dodatkowo wyposażyć w drewnianą półkę z drążkiem na ubrania.

Wszystkie elementy z katalogu AXELENT STORE dostępne w standardowych terminach. Zamówienie katalogowych części  ogrodzenia jest u nas realizowane w 2-3 tygodnie od dnia przyjęcia zamówienia.

Podwójne/potrójne drzwi przesuwne: Jest to teleskopowy system drzwi, przeznaczony do utworzenia szerokiej przestrzeni otwarcia, w przypadku ograniczonej przestrzeni.

Panele z tworzyw sztucznych, panele metalowe: Niektóre środowiska wymagają bardziej kompleksowej ochrony w postaci plastikowych lub metalowych paneli. Ich montaż jest bardzo prosty, gdyż są one kompatybilne z akcesoriami serii X-Guard®.

Cały nowy asortyment dostępny jest w standardowych terminach. Zamówienie elementów katalogowych ogrodzenia jest u nas realizowane w 2-3 tygodnie od dnia przyjęcia zamówienia.

•    Szczegółowe informacje o ogrodzeniach magazynowych dostępne tutaj
•    Wersja elektroniczna katalogu STOREROOM w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj
•    Prośba o wysłanie katalogu papierowego

Oddělovací linka
NOWY KATALOG OCHRONY MASZYN X-GUARD

Nowy katalog Axelent X-GuardFirma Haberkorn Ulmer Polska jako przedstawiciel szwedzkiej firmy Axelent w Polsce, przedstawia Państwu nowy katalog ogrodzeń ochronnych maszyn X-Guard®.

Wydanie nowego katalogu związane jest z rozbudową istniejącego systemu X-Guard®, który spełnia aktualną dyrektywę maszynową 2006/42 EC z dnia 29.12.2009 r.

W katalogu można znaleźć całkowicie nowe produkty, takie jak np. korytka kablowe, podwójne / potrójne drzwi przesuwne oraz rozszerzenie istniejących produktów pod względem wysokości (ogrodzenie ochronne maszyn 3m) i rodzaju użytego materiału (panele z tworzyw sztucznych, panele metalowe).

Korytka kablowe: Prosty, inteligentny i elastyczny system tras kablowych kompatybilny z system X-Guard®. Rynny metalowe dla prowadzenia kabli są stworzone do szybkiego montażu oraz demontażu. Mogą tworzyć estetyczne rozwiązania bez konieczności spawania.

Podwójne/potrójne drzwi przesuwne: Jest to teleskopowy system drzwi, przeznaczony do utworzenia szerokiej przestrzeni otwarcia, w przypadku ograniczonej przestrzeni.

Panele z tworzyw sztucznych, panele metalowe: Niektóre środowiska wymagają bardziej kompleksowej ochrony w postaci plastikowych lub metalowych paneli. Ich montaż jest bardzo prosty, gdyż są one kompatybilne z akcesoriami serii X-Guard®.

Cały nowy asortyment dostępny jest w standardowych terminach. Zamówienie elementów katalogowych ogrodzenia jest u nas realizowane w 2-3 tygodnie od dnia przyjęcia zamówienia.

•    Szczegółowe informacje o ogrodzeniach ochronnych dostępne tutaj
•    Wersja elektroniczna katalogu X-Guard w dziale "do pobrania" lub bezpośrednio tutaj
•    Prośba o wysłanie katalogu papierowego

Oddělovací linka
NOWY KATALOG DŹWIGNI PRZESTAWNYCH

Dźwignie przestawne - katalogW ramach nieustannego poszerzania naszej oferty i usprawnienia serwisu zmieniliśmy dostawcę dźwigni przestawnych (normalia).
Zmiana dostawcy pozwoliła nam:

poszerzyć zakres oferowanych dźwigni przestawnych
   (z 350 do 457 typów dźwigni)
zwiększyć zakres gwintów
zwiększyć zakres gabarytów

 Dla większości pozycji udało się nam znacznie obniżyć ceny.

Nowa oferta dźwigni różni się tylko nieznacznie jeśli chodzi o wymiary oraz parametry techniczne.

Na wszystkie pozycje asortymentu „dźwignie przestawne” zmieniliśmy kody zamówieniowe (w miejsce starych kodów Txxxxx wprowadziliśmy nowe 6-cio cyfrowe)

Każda pozycja z dotychczasowego asortymentu ma swój odpowiednik.

Szczegółowy przegląd aktualnego asortymentu „dźwignie przestawne” znajduje się w katalogu elektronicznym.

Uprzejmie prosimy o podawanie w swoich zamówieniach naszych nowych kodów katalogowych.

Nowy zakres dźwigni przestawnych będzie w pełni dostępny po wyprzedaniu aktualnych zasobów magazynowych.

Wierzymy, że powyższe zmiany poprawią nasz serwis oraz ofertę.

Elektroniczną wersję katalogu można pobrać tutaj.

Oddělovací linka
WYSOKOJAKOŚCIOWE ŁAŃCUCHY IWIS

Wysokojakościowe łańcuchy IwisHaberkorn Ulmer Polska działa na rynku polskim od 2004 roku. W tym czasie tysiące klientów mogło przekonać się o naszej rzetelności oraz profesjonaliźmie. Z firmą IWIS współpracujemy od samego początku naszej obecności w Polsce, jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem tej marki.

 

 

Techniczna doskonałość:

 • Światowej klasy materiały oraz najnowocześniejsze technologie produkcji

 • Szeroki wybór smarów dzięki czemu wzrasta ilość zastosowań łańcuchów IWIS

 • Wieloetapowy proces produkcji skutkujący osiąganiem ponadprzeciętnych parametrów

 • Minimalizacja luzów - maksymalizacja żywotności

 • Nadzór specjalistów nad każdym etapem produkcji

 • Znacznie wyższa siła zrywająca w porównaniu ze standardowymi łańcuchami o tej samej podziałce

Dlaczego IWIS?

 • Wysoka precyzja to rzadsze przestoje - łańcuch zarabia na siebie!

 • Światowy poziom bezpieczeństwa dzięki wyższej odporności na zerwanie

 • Cichsza i dokładniejsza praca

 • Łańcuchy IWIS wykonane są według międzynaro- dowych norm dzięki czemu mają Państwo pewność, że będą idealnie współgrać z każdą maszyną

Dla kogo jest IWIS?

 • Dla każdego komu zależy na maksymalizacji zysków poprzez redukcję do minimum przestojów maszyny, w tym niespodziewanych

 • Dla osób ceniących jakość i oczekujących ponadprzeciętnych parametrów pracy

 • Dla Ciebie - nieważne w jakiej branży działasz, łańcuchy IWIS spełnią najwyższe wymagania

Typy oferowanych łańcuchów IWIS
 • Łańcuchy rolkowe

 • łańcuchy transportowe

 • łańcuchy akumulacyjne

 • łańcuchy bezobsługowe MEGALIFE

 • łańcuchy specjalne (płytkowe, flyerowe, do transportu puszek, z tulejkowymi bolcami, do pracy po łuku, jednostronne, z uchwytami)

Usługi dodatkowe
 • Sprzedaż łańcuchów w nietypowych długościach

 • Przygotowanie łańcucha zgodnie z wytycznymi klienta

 • Doradztwo techniczne u klienta

Każde zapytanie traktujemy indywidualnie, realizujemy zamówienia specjalne w bardzo szerokim zakresie.

 

Oddělovací linka
HABERKORN ULMER AUTORYZOWANYM DYSTRYBUTOREM GATES

Certyfikat GatesJest nam niezmiernie miło Was poinformować, że Haberkorn Ulmer Polska sp. z o.o. został "Autoryzowanym" Dystrybutorem Gates'a, co dodatkowo wspomoże naszą firmę w rozwoju.

 

 W związku z tym, chcielibyśmy zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości, jakie otrzymujecie decydując się na współpracę z nami:

Jako "najmłodsze dziecko" austriackiej grupy Haberkorn GmbH, znanego dostawcy szerokiej gamy części maszyn, konstrukcji oraz akcesoriów budowlanych i BHP, dowiedliśmy wielokrotnie, że możemy z powodzeniem konkurować z największymi firmami z tej branży na polskim rynku. Dynamiczny, młody zespół, zorientowany na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, nie boi się wyzwań, nieustannie zwiększając efektywność pracy i poszerzając zakres oferowanych towarów i usług.
W swojej ofercie posiadamy towary najwyższej jakości uznanych producentów, takich jak: Iwis, Halder, Bea, Gates.

W roku 2010 udało nam się otworzyć warsztat obróbczy, zajmujący się przeróbką magazynowych towarów według dokumentacji klienta oraz wprowadzić całkowicie nowy cennik, który wspomaga nasz nieustanny rozwój.

Oddělovací linka
SYSTEM ZABEZPIECZENIA MASZYN I MAGAZYNU

AxelentX-Guard to nowa seria zabezpieczeń maszyn spełniających nowe wymogi dyrektywy maszynowej dotyczącej zabezpieczeń stałych. Zmiany te weszły w życie 29.12.2009r.
Chcecie zabezpieczyć maszyny ogrodzeniem spełniającym nową dyrektywę
... dla nas to nie problem!

System X-Guard charakteryzuje się unikalną i bardzo pomysłową konstrukcją, co umożliwia szybko i łatwo wydzielać strefy bezpieczne czy też magazynowe.

 

 

Do pobrania:

Oddělovací linka
WIELKA OBNIŻKA CEN

Wielka obniżka cenChcielibyśmy Państwa poinformować, że udało nam się wspólnie z naszymi dostawcami znaleźć drogę do wyraźnego obniżenia cen większości oferowanych przez nas produktów.

Jest to szczególnie ważne w dobie kryzysu, aby płacić mniej za towar tej samej jakości, pochodzący od sprawdzonych producentów. Chcemy jednak dodać, że na niektóre towary nie mogliśmy obniżyć cen ale zdecydowana większość zamówien będzie realizowana na znacznie lepszych warunkach.

Zmiany cen dotyczą następujących grup asortymentowych: listwy zębate, koła modułowe, koła stożkowe proste i łukowe, koła łańcuchowe, koła pasowe zębate, płytki łączące, śruby i nakrętki trapezowe. Ponadto do Waszej dyspozycji pozostaje nasz magazyn, na którym znajdą Panstwo niemal pełny oferowany asortyment.

 

Przedstawiamy Wam przykładowe ceny wraz z opisem różnic cenowych (dokument pdf). Pozwoli to Państwu zorientować się w zmianach oraz poziomach cen, jakie będą obowiązywać od 01.01.2010.

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn Sp. z o.o.    |     Mapa strony  Ikona Sitemap     |     Wiadomości RSS  Ikona RSS    |    Newsletter  Ikona News    |    iZam  Ikona eshop    |    Google+  Google+    |    Facebook  Facebook    |    Rzetelna firma